Geçtiğimiz hafta resmi adı Fast X olan Fast and Furious 10 filminin fragmanı yayınlandı. Fragmanda Paul Walker tarafından canlandırılan Brian O’Conner karakterinin olduğu sahneler de gördük. Filmin yönetmeni Louis Leterrier, filmde Paul Walker’ın nasıl ve ne kadar gözükeceğini açıkladı.

Serinin önceki filmlerinde yaşanan olayların, birkaç film sonra, karakterleri etkileyen sorunlar çıkardığını daha önce de gördük. Bu sefer de beşinci filmdeki Rio soygunu sonucunda sebep olduklarının kendilerine yeni bir düşman kazandırdığını göreceğiz. Jason Momoa’nın canlandırdığı Dante adındaki karakter, soygun sırasındaki kovalamacada ailem dediği kişileri kaybediyor, bunun üzerine bir de paradan oluyor. Vin Diesel ve Paul Walker’ın soygun sırasında yaptıkları da bu filmin fragmanında flashback olarak gösteriliyor.

Yedinci filmin çekimlerini tamamlanmadan Paul Walker’ın hayatını kaybetmesinin ardından yer aldığı birkaç sahne ağabeyi ve dublörleri tarafından oynanmış ve CGI ile yüzü filmde kullanılmıştı. Bu sefer de aynı yöntemle oyuncunun yüzü kullanılacak mı soruları sorulmaya başlayınca açıklama yapan Louis Leterrier; Paul Walker’ın sadece önceki filmlerden alınan flashback sahnelerinde olacağını, teknoloji veya benzer yüze sahip birinin, oyuncunun yerine geçmeyeceğini söyledi.

Fast X filmi, on birinci filmle 2024 yılında son bulacağı söylenen Fast and Furious franchise‘ının sondan bir önceki filmi. Seride her zaman tüm senaryo aile teması üzerinden kuruldu ve Paul Walker’ın kaybının ardından yedinci filmin sonunda ona bir veda sahnesi eklendi. Onuncu filmde olmasa da on birinci filmde, tüm ailenin masada oturduğu bir sahnede yüzü son bir veda için son kez kullanılır mı, şimdilik belirsiz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.