Dandik bir düşman ve devam eden West Ailesi dramasıyla hikaye gelişimine katkıda bulunmayan, heyecansız ve sadece gelecek bölüme hazırlık niyetine çekilmiş bomboş bir bölüm ile yola devam ediyoruz.

Fast Lane ile ilgili spoiler‘lı düşüncelerim resimden sonra ektedir.

Neyi Sevdik?

Barry & Wells Dinamiği

Bu hafta parlama sırası Wells’teydi. Her sefer söylüyorum ama bu dizideki en iyi şey Tom Cavanagh. Önceki sezonda da inanılmaz bir karakter yaratmış olmasına ve yine işler çeviren bir dallamayı canlandırıyor olmasına rağmen eskisine kıyasla gözle görülür derecede çok farklı bir Harrison Wells sunmayı başarıyor. Wells’e de kızamıyoruz çünkü aldığı kararların altında yatan nedeni biliyoruz ve hak veriyoruz. Barry’nin attığı “siz kendinizi onun yerine koysanız, sevdiğiniz birini kurtmarmak için her şeyi yapmaz mıydınız?” tiradıyla Joe’nun suratının düşmesine bayağı bir sevindim çünkü 2 dk önce adamı anlamadan dinlemeden dövüp içeri tıktığında kıl olmuştum. Wells ve Barry ilişkisi de olmasa bölüm namına söyleyecek hiçbir şey bulamayacaktım yemin ederim. Yine Grant ile Tom bölümü kurtarmışlar. Başka da numara yok.

* Bu arada tahtaya formül çizerken Wells’i çektikleri sahne tam bir John Nash/A Beautiful Mind güzellemesi gibi değil miydi?

Neleri Sevmedik?

TarPit, gelmiş geçmiş en boktan düşmandı.

Bu nedir Allah aşkına şimdi? Yani bölüm kötüsü konusunda genel olarak iyi iş çıkaramıyorlar ancak bu şimdiye kadarkilerin en kötüsüydü. Firestorm bölümünde süper güçlere sahip olamadı diye atarlanan Tokamak Abi’den bile kötü. Şu dizide bir bölüm canavarı da 2 sn içinde yenilmesin kardeşim ya. Biraz uğraştırsın ne bileyim. Sıralama da asla şaşmıyor. Barry ve Joe olay yerine gelir > Meta-Human’ın işi olduğunu öğrenirler > Barry peşine düşer, yakalayamaz > Cisco bir şey icat eder > Barry icat edilen aleti gerek enjeksiyon yoluyla, gerekse üstüne falan fırlatarak düşmanı etkisiz hale getirir. Cisco, Barry’e “al bu elektromanyetik fitili, rektoral yoldan düşmana sok” dese sokacak. Geldiğimiz nokta yemin ederim bu. Ayrıca partikül hızlandırıcı patlamasının üzerinden ne kadar zaman geçmiş, bu zift-adam patlamadan etkilenmiş ama yer yüzüne bunca zaman çıkamamış da betonun üstü azıcık kazınınca mı çıkıyor yani?

Fast & Furious: Wally West Drift

Geçen bölümde de söylemiştim. Wally West’e giydirmeye çalıştıkları Straight Outta Central City imajından hoşlanmıyorum. Yani siyah bir oyuncuyu Wally West olarak kadroya al ama bunu sterotip bir kalıba hapset. Umuyorum şu salak araba yarışı konusu son bulur artık. Iris’e de oyalanacak bir şeyler vermeye çalışıyorlar Wally ile farkındayım ama kızın dizideki süresi toplam 5 dk falan. Bu kız Barry ile birlikte olmaya bile başlasa ne işe yarayacak, dizide ne fonksiyonu olacak gerçekten bilemiyorum.

Tüm bölüm Earth-2’ya yolculuk için hazırlanmış gibiydi.

Yani bu bölüm, Earth-2’ya gidip ikizleriyle karşılacakları (Killer Frost, Deathstorm ve Diğer-Barry Allen) gelecek bölüme yol yapmaktan başka neye yaradı biri bana söyleyebilir mi? Üzgünüm ama bu sezon genel olarak çok kötü gidiyor. Zaten sezonun yarısını Legends of Tomorrow’a yol yapacağız diye yemiştik. Halen bu tip boş beleş bölümler izliyor olmaktan çok bunaldım. Bu sezona tahammül eşiğim giderek düşüyor. Fragmandan gördüğüm kadarıyla Welcome To Earth-2 bayağı eğlenceli ve aksiyon dolu olacak. Madem Fast Lane sadece geçiş bölümüydü, o zaman en azından gelecek bölümün hakkını verin. Yemin ederim Arrow 3. sezondan hallice şu anki gidişat.

Küçük Not: The Flash’in, Mart ayında Supergirl‘e konuk olacağı kesinleşti. Sadece Grant Gustin’in bir bölümlük konuk olacağı söyleniyor. Bunun yolunu yapmak için birkaç bölüm sonra Cisco’dan “böyle böyle Supergirl diye bir kız varmış, ben olsam daha orijinal bir isim bulurdum” şeklinde bir yorum gelmesi şart.

Author

Bir reklam ajansında esnek saat olarak çalışıyor. Geekyapar yazarı. Hobi olarak spoiler vermeyi seviyor. Dreamer değil. Vizyonsuz. Şu hayatta hep Hufflepuff'liğindan kaybetti.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.