Marvel Studios geçtiğimiz hafta sonu yaptığı SDCC sunumu ile yine internet camiasını salladı diyebiliriz. Kişisel olarak pek de bir şeye heyecanlanamasam da hem Faz 4’ü kalan durumunu hem de Faz 5’in içereceği film ve dizileri öğrendik bu sunumda. Bu bile birçoğu için yeterliyken stüdyonun başındaki deha Kevin Feige, biraz daha fazlasını da vermek istedi ve bize Faz 6’dan da üç projeyi duyurmuş bulundu. Bunların ilki, fazı açacak olan ve markanın hakları Disney’e döndüğünden beri merak edilen Fantastic Four filmi olacak. Vizyon tarihi 8 Kasım 2024.

Faz 6’dan duyurulan diğer iki film ise tüm zamanların en çok hasılat elde eden serilerinden Avengers’ın devam filmlerinden başkası değil! Bunlardan ilki 2 Mayıs 2025’te vizyona girecek olan ve serinin ilk filminden tam 13 yıl sonra göreceğimiz beşinci Avengers filmi Avengers: Kang Dynasty. Diğer duyuru ise Avengers serisinin altıncı, Faz 6’nın da kapanışı olacak olan Avengers: Secret Wars. Peki, vizyon tarihi ne biliyor musunuz? 7 Kasım 2025! Yani üç faz sürecek olan The Multiverse Saga’yı kapatacak iki Avengers filmini aynı sene ve altı ay içinde izlemiş olacağız!

Bunlar dışında daha duyurmadıkları projeler de olacak tabii bu faz içerisinde ama onları ileriki tarihlere saklıyorlar belli ki.

Yukarıda heyecanlanmadım deyip, sonra gaza gelmiş gibi göründüm, farkındayım. Yazarken biraz kıpırtı oldu içimde, yalan yok. Fakat şu Faz 4 öyle canımı sıkıyor ki üzerine düşününce, içimdeki MCU coşkusu da eskisi kadar canlı değil ne yazık ki. Benim şu Faz 5 ve Faz 6 duyuruları için çıldırmam, sevinçten dört köşe olmam filan gerekirdi ama çoğuna burun kıvırıp, birkaç tanesine de “Batırmasalar bari“, derken buldum kendimi. Tabii bunda Avengers filmleri ve diğer birkaç projenin isminin önden sızmasının etkisi de vardır da, o sızıntıları görünce bile aynıydım. Anlayacağınız, karşımıza cidden iyi bir şeyler koymaları gerekiyor ki ben de hafiften geleceğe dair heyecan duymaya başlayayım yeniden. Zor duruyor şimdilik ama bu adamlar kısa bir süre önce bize inanılmaz şeyler yaşattılar The Infinity Saga ile, dolayısıyla hâlâ kredilerini tam olarak tüketmiş sayılmazlar.

MCU’nun ya da internette anılmaya başlanan adıyla Marvel Cinematic Multiverse’ün (MCM) geleceğine dair hisleriniz nedir? Benim gibi karamsar mısınız yoksa ‘’Ne diyorsun yahu!?’’ mu diyorsunuz? Kevin Feige bir şeyler biliyordur değil mi? Heyecanınızı ya da karamsarlığınızı fazlara yayarak buraya yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.