Dışarıdan cıvıl cıvıl yaz sesleri geliyor ve siz ne yapacağınızı bilemez bir halde dört duvar arasında sıkıntıdan patlıyor musunuz? Fakat kendinizi şu odadan bu odaya, o koltuktan bu koltuğa atarak ümitsizliğe kapılmayın; hayatınıza serinlik katmak sizin elinizde! Geekyapar olarak biz de size kendimizin de uyguladığı birkaç etkinlik tavsiye edelim dedik.

1. Öncelikle Parka veya Bahçeye Çıkın!

İlk adım olarak tabii ki dışarı çıkmalısınız -teşekkürler Kaptan “Bariz”. Bariz ama gerekli çünkü öbür türlü, açık havada yapılabilecek etkinlikleri gerçekleştirmenin ilk şartını atlamış olurduk. Şöyle bir üzerinize başınıza çeki düzen verin, günlerdir evlerde tıkılmanın tozunu bir silkeleyin; sonra da emin adımlarla güneşe doğru açılan kapıya yönelin. Ama tabii, maskelerinizi almayı da ihmal etmeyin.

İşte bakın, hemen yüzümüze renk geldi. Ferahlamak iyidir!

2. Efil Efil Eserken Favori Dizinizi İzleyin

Sıcak ve bunaltıcı bir günde esen rüzgâr, buz gibi bir içecek ve serin bir ağacın gölgesi, sizi bedenen ferahlatacaktır. Ama ya zihniniz? Zihninizi, favori dizilerinizle serinletin. Seçeneğiniz çok; Bojack Horseman, Rick and Morty…

Belki dünyanın en iyi YouTube kanalı ile kendinizden geçebilir, Türkiye’nin en iyi internet sitesi ile geek-gündemi yakalayabilirsiniz… Ehem ehem… İsmini söylemeye gerek var mı?

3. Sanatınızı Konuşturun!

Sanat ruhun sadece gıdası değil, aynı zamanda rüzgârıdır. Bu rüzgâr, her an sizinle birlikte yolculuk eder. O rüzgârı dışarı çıkardığınız anda en büyük ferahlamanız gerçekleşir ve özgürleşirsiniz!

Kimi çok iyi şarkı söyler, kimi açık havada yazı yazar. Biz grafiti yapıyoruz! Ya siz?

4. Manzaraya Bakarken Müziğe Dalın!

Sahil kenarında olanlar denize bakarak, iç bölgelerde yaşayanlar da denize bakmayı hayal ederek müzik dinleyebilirler… Şaka şaka, deniz her şey değil, güzel bir manzaraya bakıverin işte! Amaç, buz gibi içeceğinizi yudumlarken manzara eşliğinde müzik dinlemek. Radiohead’in cool soloları, Cure’un isyankâr melodileri…

5. Harika Melodilere Ulaşmak İçin Her Şeye Enstrümanmış Gibi Davranın!

Müzik, ruha bir limon ferahlığı verir! Açık havada, parkta, deniz kenarında hep yanınızda, çevrenizde olan şeyleri birer enstrüman olarak görüp kimisini vurmalı, kimisini üflemeli olarak kullanarak orijinal müzikler yapın!

Bonus: Siz Daha İyisini Çalın!

Can’ın “Limon Ferahlığı” ismini verdiği bu Japon halk türküsü, bu sıcaklarda bizi epey serinletti. Ama yine de biz daha iyisini yaparız diyorsanız, hodri meydan!

3 Comments

  1. Yusuf GÜLER Reply

    Yalan yok, fotoğraflar için yazıyı okudum. Kim fotoları çekti bilmiyorum ama ona benden bir <3

  2. onur suner Reply

    Yahu bir ebeveyn bu dediklerinizi yapamaz kardeşim. Bizi dusunen yok

  3. Keşke videoda Ömercan abinin muhteşem fülüt şovuna yer verseydiniz, üzdü:(

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.