Süper kahramanlar arasında her zaman romantik ilişkiye sahip olanlar olmuştur. Ancak bazıları vardır ki aralarındaki ilişki hem çekici hem de oldukça inişli çıkışlıdır. İşte bu yazıda, inişli çıkışlı romantik ilişkilere sahip beş süper kahraman çiftini ele alıyoruz.

Peter Parker & Mary Jane

Süper kahraman dünyasının belki de en popüler çiftlerinden olan Peter Parker ve Mary Jane çifti, hem en güçlü hem de en kırılgan romantik ilişkilerden birine sahiptir. Peter Parker & Mary Jane çiftinin ilişkisi, farklı evrenlerde farklı şekillerde işlenmiş ve dolayısıyla pek çok kez bize anlatılmıştır. Spider-Man çizgi dizisinden ve Sam Raimi filmlerinden tutun da, Into the Spider-Verse animasyon filminden Marvel’s Spider-Man konsol oyununa kadar işlenen bütün Peter Parker & Mary Jane hikâyeleri ilgimi çekmiştir. Elbette Peter Parker’ın Spider-Man olmasının da katkısı büyük olsa gerek; ikili arasındaki ilişki her zaman çetrefilli ve inişli çıkışlı olmuştur. Ayrıca Peter Parker karakterinin yaşadığı o iki yönlü hayat ve Mary Jane’in “ben kendime yeterim”ci tavırları, her zaman bu ilişkiyi daha renkli kılmıştır.

Joker & Harley Quinn

DC dünyasının en tuhaf ilişkilerinden biri, hiç şüphesiz Joker ve Harley Quinn arasındaki ilişkidir. Aralarındaki sonsuz anlaşmazlık, Joker’in Harley Quinn’e karşı mesafeli ve aşağılayıcı tutumu, Harley Quinn’in Joker’e karşı duyduğu sevgiyle karışık hırs hep ilgi çekici olmuştur. Çok sevdiğim Harley Quinn dizisi de bu ilişkiyi oldukça eğlenceli ve alaycı bir dille anlatıyor. Harley’in, Joker’e sinirlendiği zaman nasıl da dünyaları yakabileceğini görmek ve Joker’in durmadan üste çıkma çabasını seyretmek gerçekten bu ikiliyi benim için gözde yapıyor. Aralarındaki çift ilişkisinin yanında, aynı zamanda rakip kötü karakter olmaları da bu çifti bu kadar ilginç yapan unsurlardan biri doğrusu. Joker ve Harley Quinn arasındaki ilişki; yaşanan çekişmeler, çılgınca inişler çıkışlar ve sayısız atışmayla görebileceğiniz en tuhaf romantik ilişki.

Tony Stark & Pepper Potts

Süper kahraman dünyasının en sevdiğim karakterlerinden biri olmasından mıdır bilemem. Ancak Tony Stark’ın Iron Man kişiliği kadar, Pepper Potts ile olan ilişkisi de her zaman ilgimi çekmiştir. Aklı başında olan, yaşı kemâle ermiş iki bireyin arasında yaşanabilecek her türlü çatışma, duygu karmaşası ve bazen bunların hepsini örten bir sevgi selini gözler önüne seriyordu Tony Stark & Pepper Potts çifti. İnsanın şu kısacık hayat yolculuğunda yaşanabilecek her türlü tartışma ve sorunlara rağmen, yeri geldiğinde destek alabileceği, zıt ve ortak yönlerin bir arada var olabileceği bir ilişkinin mümkün ve gerekli olduğunu anlatıyordu bana. Zaman zaman Hollywood filmlerinde gördüğümüz kahraman tarafından kurtarılan kadın sahneleriyle karşılaşsak da, Tony Stark ve onun gibi bir adama katlanabilen tek insan olan Pepper Potts ile aralarındaki ilişkiyi izlemekten gerçekten keyif alıyorum.

Black Widow & Hulk

Eğer konumuz Black Widow ve Hulk ise, kelimenin tam anlamıyla “kimyası bozuk” bir ilişkiden bahsedebiliriz. Malum, Hulk’ın kimyasının ne kadar dengeli olduğu ortada. Black Widow, onu yatıştırmak için elinden geleni yapsa da; yeşil devimiz bazen ne kendine, ne de ilişkilerine hükmedebiliyor. Zaten ilişkinin rengi de bu dengesizlikten ortaya çıkıyor. Dr. Banner ile ilişkisi bir yana, Black Widow ne zaman Hulk ile yan yana gelse ortaya beklenmedik sonuçlar çıkabiliyor. Hulk’un, içindeki Bruce Banner karakterini bastırdığı ve öfke krizi geçirdiği anlarda; Black Widow’un bu öfkeyi dindirmek için çaba gösterdiği anlar buna bir örnek. Black Widow, adeta Hulk’ın yumuşak karnı desek yanlış olmaz sanırım.

Batman & Catwoman

Aralarındaki ilişki çok sağlıklı olmamakla beraber, Batman ve Catwoman arasındaki romantizm her zaman heyecan verici olmuştur. Özellikle Batman: The Animated Series ile gözler önüne serilen bu romantizm, Batman ve Catwoman arasındaki kovalamaca, bir şekilde bir araya gelen ama sonu her zaman çok da romantik bitmeyen bu ikili arasındaki seviyeli ilişki her zaman bana kendini izlettirmeyi başarmıştır. Batman’in Catwoman’a ilgi duyması ve bir süper kötü olarak ona göz yummasına karşın, Catwoman’ın Batman’e karşı hiç beklenmedik tepkiler vermesi, karnına tekmeyi basması ve yaşanan bütün tuhaflıklar hep yüzümü güldürmüştür. Aralarındaki bu aşk ve nefret dolu karmaşık ilişki, süper kahraman dünyasının en zıt ama aynı zamanda çekici ilişkilerinden biri olabilir.

Author

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.