Bu satırlarda söyleyeceğimi pek düşünmüyordum, ama bir kere söylemiş bulundum; bir defa daha altını çizmekte de bir beis görmüyorum: Angry Birds’ün filmi, şaşırtıcı derecede iyiydi. Öyle dünyayı değiştirdiğinden değil, çok orijinal olduğundan da değil. Sadece komik olabildiği için iyiydi. Beklenti, odun gibi, ruhsuz, duygusuz bir şey olmasıydı zira. Para basmak için üretilmiş, samimiyetsiz… Bir yere kadar öyleydiA Allah için, ama şükürler olsun ki işin içine komik aktör ve aktrisler konulduğu için, senaryoyu da biraz eğlenceli insanlar yazdığından; espriler kurtarmıştı durumu.

Ama bunun sebebi filmin animasyon olmasıydı ya. Animasyon üzerinden espri yapmak her zaman daha kolaydır, tonu daha light belirleyip kendinle dalga geçer hâle gelmek her zaman daha kolaydır. O yüzden sen Angry Birds’ün de, 1010’in de, Scrabble’ın da filmini yaparsın animasyon umursamazlığı ile. Canlı yapamazsın. Yani ey Hollywood, direkt sana konuşuyorum: Sen canlı bir Fruit Ninja filmi yapamazsın ya!

maxresdefault

Deniyorlar ha! The Hollywood Reporter’ın haberine göre, film geçmişi tamamen orta karar Amerikan filmlerinden oluşan Tripp Vinson tarafından yapılacak, yönetmeni henüz belli değil, senaryosu da kariyerlerinde daha önceki en büyük başarıları 2007 Emmy ödül törenini yazmak olan J.P. Lavin ve Chad Damiani ikilisi üstlenecek.

Yani neresinden tutsanız elinizde kalacak bir durum var burada. Birileri “Abi çok kişi biliyor bu oyunu” diye düğmeye basmış, fakat eli kaymış, “animasyon gibi yapalım, alakasız olsun, kendisiyle dalga geçsin, keyifli olsun” tuşu yerine, “aklımızdan zorumuş varmışçasına canlı yapalım filmi”’ye basıvermiş. Yani… Neden? Bu kararın iyi olduğunu düşünebilecek insanlar neden Hollywood’da yapımcılık yapyorlar? Vallahi canlı bir Fruit Ninja filminin işlemesi mümkün değil be!

 

2018’den edit:

Arkadaşlar, film Altın Palmiye de aldı, evet, ne yapabilirim, hangimiz tahmin edebilirdik, lütfen üzerime gelmeyin. Yeter artık Geekyapar’ı da bıraktım zaten, canımı mı istiyorsunuz…”

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.