WB son on yıldır DC markası ile ne yapacağına bir türlü net karar veremedi. Yaptığı planları uygulamaktan yarı yılda vazgeçti, bir sürü proje duyurup birçoğundan bir daha bahsetmedi filan. Fakat bugün paylaşacağım haber gibi bir gelişme daha önce hiç yaşanmamıştı. HBO Max için çekilmiş olan ve daha çok yakın bir geçmişte sinemada da vizyona girme ihtimali konuşulan Batgirl filmi tamamen iptal edildi. Yani bırakın sinemalara gelme ihtimalini, HBO Max üzerinden bile yayınlanmayacak. Peki bu şok edici gelişmenin sebebi ne?

Aslında birden fazla madde var önümüzde. Bir kere film test gösterimlerinde çok olumsuz geri dönüşler almış. Zaten filmin ilk başta planlanan 70 milyon dolarlık bütçesinin 100 milyon dolara kadar şişmesi de varmış. Son olarak da DC’nin yeni sahiplerinin –ki bildiğiniz gibi Discovery ile bir birleşme yaşadı şirket- bu filmleri büyük sinematik deneyimler olarak seyirciye sunma niyeti varmış ve Batgirl bu amaca hizmet etmiyormuş. Tabii en kilit sebebi sona sakladım ki o da şu: Eğer bu film hiçbir şekilde gün yüzü görmez ise şirket en azından buna yaptığı gideri vergiden düşebilecekmiş ki bu da şirketin filme harcadığı paranın bir kısmını kurtarmasına yarayacak. Çünkü film HBO Max’te gösterilse bile bu kadar masrafın üstüne ekstra tanıtım masrafları da çıkacağı için işler iyice kötü olacak maddi açıdan.

Açıkçası yukarıda da paylaştığım gibi bu habere şok oldum. Böylesine bir gelişmeyi hiç ama hiç beklemiyordum. Tabii bu haberle birebir alakası olmasa da DC’nin geleceğine dair de çeşitli söylentiler dönmeye başladı. Mesela bu filmde Batman olarak gözükecek Michael Keaton ile devam etme kararlarının tamamen iptal olabileceği yönünde muhabbetler var. Zaten oyuncunun The Flash filminden önce burada gözükecek olması da insanları şaşırtmıştı The Flash ertelendiği zaman. O filmin de kaderi belli değil, her an bir iptal haberi duyabiliriz Ezra Miller’ın rezillikleri sebebiyle. Bir de üstüne Aquaman’in devam filminde Ben Affleck’in Batman olarak geri dönüyor olması gelişmesini de düşününce belli ki şirket evreni soft reboot etme işinde de önceki kararlarını tekrar düşünüyor.

Haberi duyduğunuz tepkiniz ne oldu? Her şeye rağmen yine de filmi izlemek ister miydiniz? DC’nin başında duracak bir adam neden hala yok da bir yandan WB, diğer yandan Discovery ile uğraşıyoruz? Sizce ufukta görünen DC filmlerinden başka iptal riskinde olan var mı? Yorumlarınızı bize uzun paragraflar ile yazdıktan sonra, yollamaktan vazgeçip silin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. Ne zaman yolunda gitti ki zaten hayır sıfırla evreni kademe kademe solo film çekerek başla bu işe Marvel nasıl solo film çıkarıp avengers la birleştiyse çok mu zor bunu yapmak daha kahramanların solo filmleri çıkmadan justice league filmi çıkardınız.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.