Müzikal sever dostlarım, toplaşın! West Side Story’yi yeniden çekiyorlar dedik, In The Heights film oluyor dedik, şimdi de yine bir Broadway müzikalinden uyarlanan Dear Evan Hansen’ın filminden ilk fragman geldi! Çok heyecanlı olduğum bir yapım olduğu için hemen linkini bırakıp konuşmaya geçiyorum, hızımı alamıyorum çünkü.

Başkarakterimiz Evan Hansen sosyal anksiyete hastası, kekeleyerek konuşan, ortalama bir liseli çocuğumuzdur. Bir gün terapisti ondan bir başkasının gözünden kendisine mektup yazmasını ister. Bunun kendisine yardım edeceğini söyler. Terapistinin önerisini kabul edip kendisine mektup yazan Evan, bu mektupları okulun yazıcısından çıkartırken, mektupta kız kardeşinin adını gören zengin Murphy ailesinin şımarık çocuğu Connor mektubu kaparak kaçar. Bir süre sonra Connor’ın intihar ettiğini, cebinden de bu mektubun çıktığını öğreniriz. Connor’ın cebinden çıkan bu mektubu onun arkadaşı Evan’a yazdığını sanan ailesi Evan’a ulaşarak ona, oğlunun arkadaşı olduğu için teşekkür ederler ve kendisi için ellerinden geleni yapacaklarını söylerler. Evan, aslında Connor ile arkadaş bile değildir. Kendini böylesine karmakarışık bir durumda bulan Evan için okul hayatı değişecektir, sesi hiç olmadığı kadar büyüyecektir.

Fragmanı izlediğimde aşırı mutlu oldum arkadaşlar- Çok sevdiğim müzikallerden birisini film olarak izlemek için sabırsızlanıyor olmam bir yana, fragmandan izlediğimiz kadarıyla gençlik filmleri sevenleri tatmin edecek türden bir yapım bizi bekliyor gibi gözüküyor. Bunun yanında şunu da söylemem lazım: Yirmi yedi yaşındaki Ben Platt’i bir lise öğrencisi olarak görmek pek hoşuma gitmedi ya. Sahnede sorun olmuyor pek ama filmde sırıttığını düşünüyorum. Televizyonda izlediğimiz dizilerde otuz yaşındaki adamlar lise karakterlerini canlandırdığında nasıl hissettiğinizi hatırlıyor musunuz? Heh, aynen o şekilde hissettim izlerken. Kendisinin müzikalin orijinal ekibinin başrolü olduğunu da biliyorum, o yüzden yaptıkları hareketin yanlış olduğunu söylemiyorum, yalnızca gözüme battığını belirtiyorum. Ay, durun, bundan birazdan daha ayrıntılı bahsedeceğim!

Bir Broadway uyarlaması olmasından mütevellit şarkıların sayılarının azaltılacağını düşünüyorum, haberler geldiğinden beri de bazı şarkıları uyarlamanın mümkün olamayacağını düşünüp durdum aslında, yani eğer High School Musical kıvamında bir şey çekmek istemiyorlarsa. Once ve Sing Street gibi şarkıları filmin içine yedirecekleri bir yapım olacak fragmandan anladığım kadarıyla. Bu konuda mutluyum ya, gözümüze pek bir şey batmayacak gibi. Bununla beraber fragmanda Waving Through The Window adındaki mükemmel şarkıyı duyduğumda çıldırdım, müzikalin vazgeçilmez şarkılarından birisi olduğunu düşünüyorum çünkü. Müzikalin tartışılmaz showstopper şarkısı olan You Will Be Found da filmde var, harika!

Ben Platt’ten şikayet ettiysem de kendisinin orijinal Broadway ekibinin başrolü olduğunu ve bu rolü layığıyla yerine getirdiğini de unutmamak lazım, beni her defasında sesinle büyülemeyi nasıl başarıyorsun be adam! Fragmanda gördüğümüz Amy Adams, Amandla Stenberg, Kaitlyn Dever gibi diğer isimler de harika gözüküyorlar! Hayatımızı değiştirecek bir film olacağını söylemiyorum tabii ama çerezlik gençlik filmlerini izlemekten hoşlanan ben, bu filmden umutluyum arkadaşlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fragmanı beğendiniz mi?

Yazar

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.