Sony’nin daha yeni diyebileceğimiz kadar yakın zamanda düzenlediği CinemaCon sunumunda hem elindeki animasyon filmlere hem de gerçek oyuncularla Spider-Man karakterlerine filmler çektiği SPUMC evrenine dair yeni yeni haberler öğrendik. Bunlardan hızlıca aradan çıkartacağım iki tanesi Venom’un üçüncü bir devam filminin geliyor olması ki pandemi döneminin en çok hasılat elde eden filmlerinden biri olan Venom: Let There Be Carnage’tan sonra daha farklı bir olasılık zaten beklenemezdi. Filme dair başka hiçbir şey söylenmedi henüz ama içimden bir ses bu filmde SPUMC’ta kendine ait filme sahip olan/olacak karakterlerden birinin daha Ölümcül Koruyucu’ya eşlik edeceği yönünde. Yine çok kısa bilgi sahibi olduğumuz bir diğer olay ise Kraven the Hunter filminden gösterilen ilk görüntüler. Bu görüntülerde baş karakteri canlandıran Aaron Taylor Johnson’ın bir otomobil camını yumruklaması ve karların içinde yürüdüğü bir başka sahneden fazlası görmüyoruz.

Başka inanılmaz heyecan verici bir gelişme ise duyurulan El Muerto filmi! Ne kadar da sevindiniz değil mi öğrenince(!) Yarı zamanlı Amerikan güreşçisi ve tam zamanlı rapçi Bad Bunny’nin başrolü üstleneceği film de SPUMC evrenine dahil olacağı duyurulan dördüncü karakter olmuş oluyor böylece. Süper güçlere sahip güreşçi hakkında olacak filmden bir vizyon tarihi verilmedi. Yani ne diyeyim ki size? Kelimelerin tükendiği yerdeyiz arkadaşlar. Bu ne iş bilmezliktir Allah aşkına! Çizgi romanlarda bile sadece ve sadece iki kez gözükmüş bir karaktere neyin solo filmini yapıyorsunuz! Yahu orada Black Cat, Silver Sable, Silk duruyor be! Bare onların projelerini hızlandırın da bir şeye benzeme potansiyeli en azından biraz da olsa bulunabilecek şeyleri görmüş oluruz en azından. Cidden şok oldum bu duyuruya. May Hala’nın ajanlık hikayesi filmi bile daha çekici geliyor ne yalan söyleyeyim.

Güzel şekilde kapatayım da şu haberi en azından mutlu ayrılalım. Sony’nin bir sürü garabeti arasında elmas gibi parlayan Spider-Verse serisinin, ikinci ve üçüncü filmlerinin ertelendiğini sizlerle paylaşmıştık. CinemaCon’da öğrendik ki üçüncü filmin adı artık Spider-Man: Across the Spider-Verse Part II değil Spider-Man: Beyond the Spider-Verse olacak. Bu değişikliğe sevindim. Part I-Part II olayı iş filmlerde olunca pek hoşuma gitmiyor galiba, hem pazarlama açısından da hep Part I yarım kalacak bir parça imiş gibi algı oluşturuyor. Hatırlarsınız benzer bir şeyi MCU da Avengers’ın son iki filmi ile yapmıştı ve ilk başta Infinity War Part I ve Part II olan filmlerin adlarını Infinity War ve Endgame olarak değiştirmişti.

Bu arada serinin ikinci filmi olan Spider-Man: Across the Spider-Verse’ten de çeşitli görüntüler paylaşılmış. Bunların hepsini tek tek yazmayacağım fakat içinde Spider-Gwen’in babası tarafından Peter Parker’ı öldürmekle suçlanarak tutuklanacakken Spider-Man 2099 tarafından kurtarılması, Spider-Gwen’in gladyatörvari bir kostüm içindeki Vulture ile kapışırken ona yardım eden Spider-Man 2099 ve beş aylık hamile durumdaki Jessica Drew, nam-ı diğer Spider-Woman gibi ilginç bilgiler var. Bana garip geldi hamile karakter tercihi fakat öğrendiğime göre bu çizgi romanlarda da işlenmiş bir konuymuş, filmde nelere gebe olacak göreceğiz (Bilerek yapmadım). Bir başka ilginç kısım da Miguel’in Gwen’e ilk filmde karakterlerimizin çoklu evreni bozduğunu ve bu sebeple herkesin kafasına göre evrenler arası geçiş yapabildiğini söylemesi. Bu sıralarda Miles ise bir Spider-Man klasiği olarak derslerini kaçırıyor ve ayrıca Kolombiya Üniversitesi’nde alternatif gerçeklikler kuramını çalışmak istiyor.

İçinde 240’tan fazla karakter bulunduracak olan ve üzerine çalışan 1000 kişi ile şimdiye kadar ki en büyük animasyon filmi olma özelliğini taşıyan Spider-Verse devam filmi hakkında duyduğunuz yeni şeyler sizi heyecanlandırdı mı? Venom 3 ne hakkında olmalı ya da olur sizce? Kraven the Hunter filmi de Morbius gibi patlar mı? Gezegen üzerinde El Muerto karakterinin Google kullanmadan bilen kaç kişi vardır? Bu SPUMC adındaki hilkat garibesi ne zaman sona erecek? Fikirlerinizi bizimle kullanacağınız kelimelerin en bilinmeyen eş anlamlılarını seçerek oluşturacağınız cümleler ile paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.