Geekyapar’ın kuruluşundan beri -ki uzun bir süresinde içerisinde yer almadığımı belirtmek isterim, genel olarak sözünü esirgemeyen, beğendiğini savunan, beğenmediğini yerden yere vuran bir topluluk olageldik. Fakat biz ne kadar söylediklerimize “Bence, bizce, sübjektif olarak” kelimelerini eklesek de insanlar sanki söylediklerimizi kanun olarak kabul ettirmeye çalıştığımızı düşündü ve kendilerince de linç ettiler bizi. En çok da kimden çektik biliyor musunuz? Tabii ki Snydercılardan. Bir türlü derdimizi anlatamadık, övdük kötü olduk gömdük kötü olduk. Canları sağ olsun. Ama bugün biz geçmişe sünger çekiyor ve Snyder’ın, Netflix için hazırlayacağı Rebel Moon filmi sayesinde, hiçbir şey yaşanmamış gibi Snyder gömüyoruz.

Biliyorum biliyorum ben de en az sizin kadar bu cümlenin farklı şekilde sona ermesini istiyordum ama olmadı ne yapayım. Tam Snyder Cut ile birlikte tekrar yıldızımız barıştı, adamın gerçekten hakkını yemişler dedik ve söylediklerimizden pişman olduk ki karşımıza Army of the Dead gibi bir hilkat garibesiyle çıktı ve yine bizi üzdü. O yüzden artık hem Snyder filmlerine hem de haberlerine bir miktar temkinli yaklaşmamızı anlayışla karşılayın lütfen.

Bugünkü haberimize gelecek olursak sevgili yönetmenimiz Snyder, bir kez daha Netflix ile masaya oturarak, bu sefer de bir bilimkurgu filmi yapmak için kollarını sıvadı. Galaksinin uzak bir ucunda, Regent Balisarius isimli bir tiranın boyunduruğu altına girmemek için gizemli bir savaşçı kadından yardım isteyen barışçıl bir koloninin hikâyesini anlatacak filmimiz. Yönetmenliğini Zack Snyder’ın yapacağı Rebel Moon isimli bu filmin senaryosunu ise Snyder ile birlikte Kurt Johnstad ve Shay Hatten yapacak.

İşin garip tarafı ise bu filmin aslında bir Star Wars projesi olarak ortaya çıkması. Lucasfilm için isimsiz bir Star Wars projesi yürüten Snyder daha sonra bu projenin orijinal bir şey olmasını istediğine karar vermiş. Hikâyenin hâlâ aynı olduğunun altını çizen Snyder, Star Wars’un Star Wars olarak kalmasına ve kendisinin farklı bir çizgide film yapmak istediğine karar vermiş. Sanırım en hayırlısı da bu olmuş.

Zack Snyder, Netflix ilişkisi oldukça güzel gidiyor valla nazar değmesin. Siz ne düşünüyorsunuz sevgili dostlarım Snyder’ın yeni filmi Rebel Moon hakkında? Army of the Dead’den sonra sizde de bir güvensizlik oluştu mu yoksa Snyder, babamı anlatsa izlerim mi diyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.