Evde oturup oyun oynanacak tek bir yıl varsa o da bu yıldır. Nostaljik bir havayla eski oyunlarımıza mı sarılsak yoksa yeni oyunlara mı yetişsek derken, bir seneyi devirdik. Her sene olduğu gibi bu sene de sevdiğimiz yapımları bir listeleyelim dedik.

Bu yazımız bize özel, bizim sevdiğimiz yapımlardan oluşuyor. Görmek istediğiniz yapımları göremeyebilirsiniz, alınmaca gücenmece yok. Biz onları da duymak isteriz.

The Last of Us Part II

Bu yılın bende etki bırakan bir oyunu, net bir şekilde The Last of Us Part II oldu. Hikâyesinden tam anlamıyla memnun olmamama ve pek çok noktada istemediğim şeyleri deneyimlememe rağmen, şimdiye kadar oynadığım en gerçekçi atmosfer ve oynanışa sahip oyundu. Bir oyunun pek çok anlamda çıkabileceği en üst seviyeydi benim için. Daha önce hiçbir oyunda oyuncuların performansından bu kadar etkilendiğimi, yaptığım en ufak hareketin gerçek bir yansıması olacakmış gibi hissettiğimi hatırlamıyorum. Hikayesinden memnun olmamama rağmen iki kere bitirdiğimi de ayrıca belirtmek isterim. O kadar etkileyici bir deneyim sunuyor Part II. – Furkan.

Ghost of Tsushima

Öncelikle bu yıl hayallerimi gerçekleştiren, her an beni büyüleyen ve bitirdiğimde de inanılmaz bir tatmin duygusuyla ayrılmamı sağlayan Ghost of Tsushima’yı anmak istiyorum. Japon kültürü ve samuray temasına hayran biri olarak hep “Keşke mis gibi bir samuray oyunu olsa da oynasam!” der dururdum. Bu yıl dileklerim gerçek oldu ve Ghost of Tsushima ile istediğimden bile fazlasına kavuştum. Sanat tasarımı konusunda derya deniz akan ve kendine hayran bırakan, her anlamda keyifli deneyim yaşatan bir samuray oyunu oldu benim için. – Furkan.

Hades

2020’nin en sevdiğim oyunu sorusuna hiç evirip çevirmeden Hades diyebilirim. Bu yıl çıkan Cyberpunk 2077 ve AC: Valhalla gibi büyük bütçeli deneyimleme fırsatım olmuş olsa da en çok keyif aldığım, üzerinde konuştuğum, en çok saat harcadığım oyun Hades oldu. Tereddüt bile etmeden bu yılın oyunu benim için Hades’tir!Halit.

Assassin’s Creed Valhalla

Valhalla; hikâyesiyle, karakterleriyle, atmosferiyle, her şeyiyle bu yıl ihtiyaç duyduğum enerjiyi bana sağladı arkadaşlar. Viking olmayı, sağı solu yağmalamayı çok sevdim. Bunların yanında çeşitli yan görevleri ve Odyssey’e kıyasla daha zorlayıcı olması da beni oyuna daha fazla yaklaştıran faktörler arasında. Eh, bu oyuna kusursuz diyemem kesinlikle fakat şunu kendimden emin olarak söyleyebilirim ki 2020’yi benim için en fazla renklendiren oyun Assassin’s Creed Valhalla oldu. Teşekkürler, Eivor! – Yağmur.

Cyberpunk 2077

Siz de bir an bu oyun hiç gelmeyecek sandınız, değil mi? Ama geldi. Her ne kadar buglarla dolu olsa da bana göre çok da güzel geldi. Yaratılan dünya o kadar zengin ki bug olmasına çok da kızamadım. Eğer bu ufak tefek hataları görmezden gelirsek oynaması baya keyifli bir oyun. Kaçış sekanslarında arkaya koydukları müzikten tutun, ana oyunun içine koydukları mini oyunlarla birlikte şimdilik baya eğleniyorum. – Aslı.

2 Comments

  1. cyberpunkı artık övmeyin ya, övmeyin şu oyuncu düşmanı oyunu.

    Raflarda kenarı yırtık yıpranmış ürün görse, arka sıralardan yeni paketlisini alan insanlar; tamamen ” biz ne çıkarsak bunlar yerler” mantığında, oyuncu sömüren oyunu “Sevdik” nasıl dersiniz ya.

    Ürün ayıplı, A-y-ı-p-l-ı. Nokta.

    Bi kere deyin ki ayıplı almayın.

    Bak Ghost of Tsushima’ya, bi bak gercekten. Bug var mı, hata var mı. Olması gerektiği gibi. Hem de daha fazlası. Ama öven yok. Kendini parçalayan yok.

  2. Genellikle en popüler oyunlardan oluşan çok kısa bir liste olmuş. Özellikle Türkiye’de oyun fiyatları ve gereksinimleri bu haldeyken editöryal kadroya çok kızamamakla birlikte bu kadar seyrek bir liste yerine bu sene Geekyapar Oyun Ödülleri es geçilebilirmiş.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.