Geçen sene ile ilgili en büyük hayal kırıklığım ne biliyor musunuz? İnsanların, Final Space dizisine hak ettiği değeri bir türlü verememesi. Yani o kadar animasyon açlığı çektiler, izlenecek dizi aradılar ama bir türlü Final Space’e başlamadılar. Bunun için iğneyi size, çuvaldızı kendime batırıyorum ve geçen sene diziyi yeteri kadar övemediğimizi kabul ediyorum. O yüzden de izninizle size Final Space’in ikinci sezonunun fragmanını takdim ediyorum, daha sonra da geç gelen ilk sezon övgüsünü hakkı olarak diziye teslim ediyorum.

finalspace1

Galaxy One isimli bir hapishane-uzay gemisinde beş yıllık bir ceza çekmekte olan Gary Goodspeed’in hayatı, tatlı mı tatlı bir uzaylı olan Mooncake ile tanışınca köklerinden değişir. Mooncake ile birlikte hapis hayatının son günlerini geçirmek isteyen Gary, Final Space’in kilidini açarak Titanları dünyaya salmak isteyen Lord Kumandan’ın hedefi haline gelir. Böylece birbirinden komik anlarıyla Gary Goodspeed soluk kesici bir maceraya atılmış olur.

Böylesine güzel bir ve ilgi çekici bir hikayenin bir de birbirinden eğlenceli karakterleri varsa tadından yenmez. Bu sebepten ötürü size Final Space’in karakterlerinin birbirinden farklı, birbirinden eğlenceli ve birbirinden komik olduğunu söylemem gerek. Galaxy One’ın yapay zekası H.U.E, dünyanın en sinir bozucu robotu K.V.N, drama lordu Gary, dünyalar tatlısı Mooncake, Avacato, Küçük Cato, Quinn, Tribore ve Lord Kumandan gibi karakterlerin her biri aşık olunası, resimleri avatar yapılası, hayran sayfası kurulacak kadar güzel karakterleri ile Final Space tam bir açık büfe karakter menüsü.

İlk sezonun bölüm başlangıçlarında Gary’nin bir Galaxy One gemisinin enkazında on dakikalık oksijeninin kaldığını söylemesi ve her bölümde geriye doğru sayması bölümlerin devamını merak ederek hızlıca bütün sezonu bitirmenizi sağlıyordu. Dizinin espri dolu ve birbirinden komik anları bir yana, ağır ağır işlenen “uzayın sonu” hikayesi de inanılmaz ilgi çekici ve merak uyandırıcıydı. Final bölümünde bu iki hikaye de güzel bir şekilde bağlandı, Gary kurtuldu ve bize ikinci sezonu beklememiz için bir sebep vererek son buldu.

İkinci sezonun yayınlanan iki fragmanında ise ilk sezonda beğendiğimiz her şeyin daha da artarak bizi mest ettiğini söylemek istiyorum. Öncelikle ilk sezonda parçalanan geminin yapay zekası H.U.E’nün kendini küçük bir robot bedenine aktararak hayatta kalmayı başardığını gördüğümde inanılmaz sevindim. Birinci sezondaki bütün karakterlerin yanı sıra yeni eklenen iki yeni ilginç karakter ise dizinin güzelliğine güzellik katacak gibi gözüküyor.

Fragmanımız ise yine harika aksiyon sahneleri, Gary’nin dramaları, K.V.N’in geri dönüşü, Mooncake’in tatlılıkları ve Titanların hikayelerinin devamını barındırarak ağzımın suyunu akıtıyor. Açıkçası size paragraflarca daha Final Space övebilirim. Ama bunu daha fazla uzatarak Final Space izleme zamanınızdan çalmak istemiyorum. Siz en iyisi mi açın Final Space’in ilk sezonunu izleyin daha sonra ikinci sezonu beraber beklemeye başlayalım. Bakın aranızda hala Final Space izlemeyenler var biliyorum. Bu canımı acıtıyor, fiziksel olarak canımı yakıyor.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.