Komedi dizisi düşkünleri bilirler, HBO sadece drama değil komedi dizilerinde de inanılmaz kaliteli işler çıkarıyor. Hatta en güzel örneklerinden biri de Emmy ödüllü Silicon Valley. Pied Piper ekibinin gerçeğe çok yakın ama bir o kadar da absürt start-up (girişim şirketi) serüveni, kanalın en popüler ve sevilen dizilerinden. Fakat ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu da oluyor sevgili geekler. Silicon Valley’nin yapımcıları Mike Judge ve Alec Berg’in aldığı karara göre dizi altıncı sezonuyla ekranlara veda ediyor.

Dizinin takipçileri de fark etmiştir, normalde Game of Thrones’la yaklaşık aynı zamanda çıkan Silicon Valley bu sene yayınlanmadı. Dizinin yapımcılarından Alec Berg, HBO’nun bir diğer komedi dizisi Barry’nin de yapımcılığını üstleniyor. Bundan dolayı da bırakın yayınlanmayı, Silicon Valley’nin daha altıncı sezonun prodüksiyona başlanmadı bile. Anlayacağınız dizinin final sezonunu 2020’den önce göremeyiz.

894605E1-E9E6-4B5D-AD2D-1C58BB1578A6

Yapımcılara göre dizinin konusu, start-up’ımız Pied Piper diziyi değil, dizi Pied Piper’ı takip ediyor. Yani Pied Pier’ı doğal akışına bırakıyorlar. Dizinin en çok övüldüğü nokta da, tüm absürtlüklerine rağmen, gerçekçi bir start-up hikayesi anlatmasıydı. Dizi Richard’ın sorunları veya büyük teknoloji şirketlerinin start-uplarla ilişkisi derken gerçek Silikon Vadisi sakinleri tarafından beş yıldızı kaptı. Beşinci sezonun finalinde gördük ki Pied Piper sona iyice yaklaştı, bu sezon ya mutlu son kesinleşir ya da her şey yanıp bitip kül olur. Bundan dolayı da dizinin altıncı sezonda sonlanması çok mantıklı bir karar.

Sevdiğim bir diziye veda edecek olmam kalbimi kırsa da, yapımcılara sonuna kadar hak veriyorum. Sevilen bir dizinin sakız gibi uzatılmasını kimse istemez. Özellikle dizilerin yedinci sezonu gayri resmi bir dönüm noktası, yedi sezondan sonra özellikle dizileri bozmaya başlıyor. Silicon Valley kadar kaliteli bir dizinin gözümüzün önünde taşlar altında kalmasını istemeyiz. HBO’dan dilimiz bir kez yandı zaten, bırakın da yoğurdu üfleyerek yiyelim.

Author

Dizi bağımlısı bir beyaz yakalı. Kedisine çekmiş, en büyük zevki miskin miskin yatmak. Kendisi ve kedisini sosyal medyada bulabilirsiniz. @asliozkeles

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.