Marvel’ın başlattığı sinematik evren kavramı, diğer yapımcı şirketlerin ağzını sulandırdığının hepimiz farkındayız. Marvel’dan sonra sinematik evren yapmak için birbirleriyle yarışan şirketler Dark Universe, Monsterverse gibi inanılmaz garip fikirler ortaya attılar. Tabii, bu şirketlerden en büyüğü olan ve elinde Marvel’ın, çizgi roman dünyasındaki rakibi olan ve hali hazırda inanılmaz süper kahraman filmlerine imza atmış olan DC markasını bulunduran Warner Bros. hiç vakit kaybetmeden DCEU’nun temellerini attı. Ama olmadı. Olmadı işte. Bir şekilde yanlış gidebilecek her şey yanlış gitti ve elimizde iki Batman, iki Joker, bir Harley Quin olan hilkat garibesi bir film evreni oluştu. Şimdi de işler yeterince karışık değilmiş gibi bu evrene bir de Supergirl dahil oluyor. Sevgili geekler, Flash filmine son katılan oyuncu olan, Sasha Calle‘un canlandıracağı Supergirl’e hoş geldin deyin.

Bakın biliyorum, sadece yukarıda sergilediğim isteksiz tutumdan ötürü bile kızacaksınız bana. DC evrenindeki en önemli karakterlerden bir tanesinin filmine, çok daha önemli bir karakter eklenmiş hatta oyuncu seçimi bile yapılmış. Buna nasıl heyecanlanmam! Ama işte ne yazık ki heyecanlanamıyorum. Zira artık DCEU inanılmaz derecede karmaşık bir hale gelmeye başladı ve çok basit filmleri bile ellerine yüzlerine bulaştırmışken bizden çok daha kompleks işlere karşı heyecanlanmamızı bekliyorlar. Ama yapamıyoruz işte…

Daha önce bir inceleme videosunda söylemiştim: Speedster kahramanlar benim en çok sevdiğim kahraman türü oldu her zaman. Özellikle Flash, çizgi romanlarından animasyonlarına kadar DC evreninde her zaman en sevdiğim kahramanlar listesinin başlarında geliyordu. Bu yüzden DCEU’nun Flash filmini çok merak ettiğimi ve aranızda muhtemelen filme en çok benim heyecanlı olduğumu söylemem gerek. Ama işte ben ilk Flash filminden sadece Flash hikâyesini anlatmasını istiyorum. Bana, karakter ile empati kurmama sebep olacak ve birkaç film sonra başına bir şey geldiğinde üzülmeme sebep olacak bir film. Barry Allen’ın, başka karakterlerin gölgesi altında kalmayacağı, kendi filmini istiyorum, çok mu?

Fakat DC ne yapıyor? Önce tüm Flash hikâyeleri arasındaki en karmaşık hikâyelerden biri olan Flashpoint Paradox’u konu alıp film yapmaya karar verdiler daha sonra da Michael Keaton gibi bir starın filmde gözükeceğini öğrendik. Şimdi ise Sasha Calle’ın da filmde olacağını hatta DCEU’daki tek Supergirl olarak filmde rol alacağını öğreniyoruz. İşte bütün bunlar bizi korkutuyor. Oyuncu seçimi Supergirl’e çok yakışmış, aktris de inanılmaz heyecanlı ama işte biz artık buna heyecanlanamıyoruz. Gerçekten daha birçok insan Flash’ın origin hikâyesini CW dizisinden öğrenmişken bu kadar karmaşık bir hikâyeyi ve karakterleri sevgili Ezra Miller’ın ilk filmine sıkıştırmaya gerek var mıydı?

Haberden ziyade biraz dert yanma gibi oldu ama lütfen affedin, Flash’ı çok seviyorum. İyi bir film görmeyi çok istiyorum. Ve belki de film sonunda çıktığında ve onu izlediğimde buraya gelip tüm bu sözleri yutacağım ama ne yazık ki şimdilik Barry Allen’a yazık edildiğini düşünüyorum. Umarım haksız çıkarım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.