Daha önceki yazılarımda da hep olumlu bahsettim Fox’un sessiz sedasız yaptığı işlerden. Başta dönemine göre başarılı filmleriyle açtıkları yolda MCU modelini de güzel bir şekilde özümseyerek daha geniş bir X-Men evreni yaratmak için kolları sıvadılar. Halihazırda gösterime girecek dört filmleri olsa da, daha sonrası için de farklı planlar peşinde koşmayı ihmal etmiyorlar.

Bu planların en yenisi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Deadline’ın haberine göre Fox X-Men külliyatında kendine ayrı bir yer edinmiş “New Mutants” grubuna bir film çekmek amacındaymış. Yine aynı habere göre geçtiğimiz senenin başarılı işlerinden “The Fault in Our Stars” filmini yöneten Josh Boone ile anlaşmaya varılmış. Boone yönetmenlik dışında filmin senaryosunun da yazımında görev alacakmış.

X-Men filmlerinin prodüktörlüğünü yapan Simon Helberg açıklamasında “X-Men evreninin bu yeni kısmını inceleyeceğimiz için çok heyecanlıyız ve bunu genç karakterlerin hikayesini anlatmak konusunda eşsiz yeteneklere sahip Josh’la beraber yapacağımız için de ayrıca heyecanlıyız.” demiş.

New_Mutants_Line_Up

1982’de Chris Claremont’un yazarlığı ve Bob McLeod’un çizerliğinde yaratılan “New Mutants” genç ve farklı kültürden gelen mutantlardan oluşan bir grup. Daha sonra bir kısmı X-Men ekibine de katılan takımda Cannonball, Karma, Wolfsbane, Sunspot, Mirage, Magik, Warlock, Magma, Domino, Warpath, Cypher gibi isimler yer alıyor. X-Men: Days of the Future Past’te bu karakterlerden Sunspot ve Warpath’ı görmüştük. Cable’ın da bir dönem bu ekibe eğitmenlik yaptığını da bir not olarak belirtelim. Tabi ortada henüz senaryo bile olmadığı için nasıl bir kadroyla ilerleyecekleri konusunda tahmin yürütmek imkansız. Yine de hep benzer karakterler görmekten sıkılanlar için grup farklı güç setlerine sahip pek çok karakter barındırmakta.

Başta da söylediğim gibi Fox’un rakipleri kadar sansasyonel/agresif olmasa da attığı farklı adımlarla Marvel ve DC yarışında kendine yer edinme konusunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. Yine rakipleri gibi uzun vadeli planlarını şimdiden paylaşmayarak daha güvenli ve değişime açık bir yol izlediklerini de düşünüyorum. Tabi kesin görüşümüz bu sene 7 Ağustos’ta gösterime girecek Fantastic Four ve 2016’da gösterime girecek üç X-Men filminin sunacağı kaliteye göre şekillenecek olsa da “2016 – Geek Senesi”nde Marvel vs DC kapışmasından ustaca sıyrılıp öne geçerse de şaşırmayalım.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

4 Comments

 1. örümcek adamın kimi oynayacağı belli oldu
  Asa Butterfield

  • TC Türker Yurtöver Reply

   Asa Butterfield gibi bir kahramani Orumcek adam gibi bir aktorun oynayacak olmasi muthis 😉 Dostum yazim yanlisi olunca anlam da farklilasmis yanlis anlama sakin yuzumde bi tebessum oldu yorumu okuyunca 🙂

 2. Cenk Boduroglu Reply

  resmen disney-playstation, warner-xbox, fox-wii gibi oldu bu mevzu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.