Disney’nin Fox’u satın almasının Amerikan Rekabet Kurulu tarafından onaylanması muhtemelen daha bir, bir buçuk sene sürecek; bunu biliyoruz. Ortada elli iki milyar dolarlık bir alışveriş var. Bu alışveriş de fabrika malzemesi üzerine yapılmıyor, dünyanın en büyük medya/eğlence şirketleri duruyor iki tarafta. Bunu bırakın Rekabet Kurulu’nu, Çin Halk Cumhuriyeti parlamentosunda bir sene tartışsalar yeridir. Bu yüzden, her ne kadar tetik çekilmiş olsa da, bu konuşmalar tamamlanana kadar Fox hâlâ Fox’ta, Disney hâlâ Fox’tan uzak ve bir yerlerde hâlâ Kevin Feige ile ilgisi olmayan X-Men filmleri yapılacak.

Bu filmlerden bir çoğunu biliyoruz, bir bölümüyle de tanışmak üzereyiz. Ancak bugün internetlere bomba gibi yeni film haberi düştü onu da size müsaadeniz varsa biz anlatalım: 143. Nedir bu?” diye soracak olursanız, projenin kod adı. “X-Men evreninde mi?” diyeceksiniz, cevabı evet. “Peki arkasında kimler var?” sorusu gelecek doğal olarak peşinden. İşte onun cevabı haberin asıl altın bandı: Brian Michael Bendis ve Tim Miller.

Tim-Miller-Directing-Deadpool

Bendis, Marvel evreninin son yirmi yılına en büyük katkıyı vermiş, yazdığı hikayeler ve ürettiği karakterler dillere pelesenk olmuş bir adam. Ömrünüzde üçten fazla Marvel çizgi romanı okuduysanız zaten adını biliyorsunuz. Tim Miller ise gönüllerimizin lügatına daha yeni girdi. Deadpool‘un yönetmenliğini üstlenen, ikinci film projesinden ise Reynolds ile yaşadığı kreatif bir görüş ayrılığı sebebiyle ayrılan Miller’ı Fox belli ki kaybetmek istememiş. Çok da iyi etmişler.

Projenin detaylarına ise hakim değiliz, fakat, elimizde çok ikna edici bir takım teoriler var. Geek gönüller 143’ün, Days of Future Past‘tan hemen sonraki Uncanny X-Men sayısının numarası olduğunu fark ettiler. Mevzubahis sayının Kitty Pryde hakkında olduğu ve karakterin ilk solo maceralarından biri olduğu anlaşılınca da teori çarkları dönmeye başladı. Yalnız karanlıkta çok uzun süre kalmadık alem-ül geek olarak, çünkü The Hollywood Reporter hemen araştırmacı gazetecilerini işe koşup (meali: birkaç telefon açtırıp) bunu içeriden kaynaklarla doğruladılar.

Yani olay bu sevgili geekler. Bendis’in yazıp, Miller’ın yöneteceği bir solo Kitty Pryde filmi. Nasıl geliyor kulağa?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.