Kung Fury‘yi hatırlıyor musunuz? Kendisi internette de özgürce bulunabilen 30 dakikalık bir kısa film olduğu için, eğer hatırlamıyorsanız çok zorlamanıza gerek yok. Her şeyin birbirine bağlı olduğu şu cyberpunk çağımızda şükürler olsun ki bahsettiğimiz kısa filmi kabak gibi aşağıya gömebiliyoruz. Örneğin şöyle:

Kung Fury derdi çok basit bir filmdi: Otuz dakikamız var, David Hasselhoff’u getirdik, eğleneceğiz. Eğlendi ve eğlendirdi de gerçekten. Çıktığı dönemde internette taraflı tarafsız herkes Kung Fury’den bahsediyordu. Niyeyse o zamanlar 80’lerin ilginç taraflarına dair duyulan bir özlem söz konusuydu, ama filmin seyahati çok yirmi birinci yüzyıldaydı. Projenin başındaki adam David Sandberg bütçeyi Kickstarter aracılığıyla bulmuş, kampanya beklentileri aşıp ilk rica edilen meblağın üç katı üstüne çıkmış, 2015 Cannes Film Festivali’ne kadar uzanmıştı.

Vakti zamanında çok coşuldu yani Kung Fury’ye, onu demeye çalışıyorum. Gelin görün ki kimsenin “Keşke filmi çekise de izlesek” dediğini sanmıyorum. Ama birileri böyle bir şeyin yapılması gerektiğini düşünmüş olacak ki, uzun metraj bir Kung Fury filmi için düğmeye basılmış. Orijinal yönetmen David Sandberg‘in yapımcı olarak hizmet vereceği prodüksiyonda yine Hasselhoff olacak; üstüne üstlük yanına da enteresan bir jön bulunmuş. Michael Fassbender.

Bu gerçekten şaşırtıcı bir durum. Fassbender hem Assassin’s Creed, hem de X-Men filmleri sağ olsun blockbuster işlere soğuk bakmadığını hepimize zaten kanıtladı. Ama Kung Fury? Biraz sikletinin altında gibi. En nihayetinde bu tip işler son “Kestik” denene kadar ortadadır elbette, ama bazı projelerin de cürmü ancak ismi kadardır. Kung Fury’den içimizi ısıtacak bir uzun metraj çıkma ihtimali düşük gibi geliyor bize. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.