Durun, söylemeyin. Biliyoruz; bu iş artık iyice Arap saçına dönmeye başladı. Yeniden çekilen filmlerden gına geldi sanırım hepimize. Güzel halleriyle rebootlanan filmlere elbette sözümüz yok ama ne yazık ki bu haberimiz o şahane kabuk değişimine sahip filmlerden uzak birazcık. Hatta yama yapmaktan orası burası büzüştü iyice. Yağ, soğan ve salça olunca içine ne atsan yemek olur mantığını biraz fazla benimseyen Fox, ne yazık ki bu filmlerin bir şekilde tadının da olması gerektiğini unutmuş.

17d1d8268c33a3bc141aca9158ad1500

Chris Evans’ın Human Torch’u oynadığı Fantastik Dörtlü filmlerine geçtiğimiz senelerde gelen reboot, ne yazık ki Fox’a istediğini kazandıramamıştı. Hatta öyle ki, Hulk’ın Loki’yi yerden yere vurduğu gibi hayranlar da filmi bir oraya bir buraya vurmaktan, eksik yanlarının iyi yanlarını geçtiğini söylemekten bayağı bitap düşmüşlerdi. Bu rebootlardan sıkılmayan Fox, kaynağımız Comicbook.com’a göre, bir kez daha “Al işte bu da olmadı, kapa kapa. En baştan çekeceğiz.” diyerek kendine çıkar yol aramaya yeniden girişmiş sanırsak. Ama bu sefer işlerin ayarını bir tık değiştirerek yapacakmış bunu: Fantastik Dörtlü ana kadrosu yerine Richards çocukları Franklin ve Valeria’ya odaklanacak.

Tabii bu şimdilik kesin açıklanmış bir beyan değil. Hala söylenti kıvamında olan bu bilgimiz Bleeding Cool’dan geliyor. Reed Richards (Mr Fantastic) ve Susan Storm’un (Invisible Woman) çocukları olan Franklin ve Valeria’yı merkezine alacak olan hikayede Human Torch ve The Thing de dahil olacak. Böyle olası bir filmin senarist koltuğunda oturan isim ise Gurur, Önyargı ve Zombiler ve de Abraham Lincoln, Vampir Avcısı gibi kitaplardan tanıdığımız bir isim: Seth Grahame-Smith.

FFbar6403

Filmin ana kadrodan çok, iki çocuğa odaklanarak biraz daha genç bir seyirciye hitap etmesi bekleniyor. Her ne kadar bizim has dörtlümüzün de yer alacağı söylense de, şu sıralar bunun aynı aktörlerle olmayacağı gibi bir gerçeklik de var. Black Panther kadrosuna transfer olan Michael B. Jordan’ın tekrardan Human Torch olabilmesi ne kadar mümkün mesela, değil mi? Bu sebepten ötürü en az bir oyuncunun değişmesi gerekli olan kadroda, zaten rebootlanacak daha ne kaldı diyor ve haberimizi sonlandırıyoruz. Sizin de, her şeyi kökten kırpıp başa saran Fox’un –şimdilik- bu yapmayı planladığı film hakkında neler düşündüğünüzü duymak isteriz bu sırada. Umut kaldı mı artık bu cepheden? Yoksa gerçekten zaman ve para kaybı mı her şey?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.