Stan Lee var, Marvel gerçek, Spider-Man severleri tutmayın evlerinde! Evren genişledikçe genişliyor millet, üstelik umut verici şekillerde!

Şöyle bir haberle daha geçen gün sizlere Venom’un MCU’ya dahil oluşunu duyurmuştuk; aynı Sony cephesinden bu sefer yeni gelişmeler geldi sıcağı sıcağına. Hem de ne gelişmeler! Çocukluktan beri Spider-Man’in çizgi filmini delilercesine seven biri olarak da buna fazlasıyla coştum ben; objektif bakma yetimi kaybettim bir bakıma. Ay hadi daha fazla bekletmeyelim de söyleyiverelim. Sıkı durun: Kraven the Hunter ve Mysterio spin-off filmleri planlanıyor!

mysterio_by_professoradagio-d715rbs

Farkındayım, bu spin-off çılgınlığı fena şekilde sınır tanımaz hale geldi. Her filmin, her dizinin spin-offu çekilir, yan karakterlerin de detayına inilir oldu. Ama biliyor musunuz, bence bu durum fena şekilde kullanışlı bir şey; tabii eğer uygun şekilde planlanırlarsa. Çünkü, düşünsenize, kahramanın karşılaştığı her farklı bir karakterin birçok değişik hikayesi oluyor. Her hikayeye asıl yapımda yer vermek oldukça zor, dolayısıyla anlatıldıkları kadarına razı gelip boynumuzu bükmek zorunda kalıyoruz çoğu zaman. Ama bir izleyici olarak, eğer kaliteli bir işe imza atılacaksa, başka karakterlere -özellikle de ana kahramanın düşmanlarına- yer verilecek daha detaylı yapımların varlığından ben son derece memnunum; açık ve net.

Vulture’ın halihazırda Homecoming bünyesinde yer almasından ötürü, spin-off şeklinde karşılaşacağımız Venom, Kraven the Hunter ve Mysterio filmleri, bir bakıma Örümcek Evreni’nin The Defenders’ı için atılan adımlardan biri. Çünkü baktığınızda, Spider-Man’i alt edebilmek adına kurulan Sinister Six isimli kötü adamlar çetesi tam anlamıyla bir şenlik tadında.

SPIDERMAN2_KRAVEN_

Orijinal kadrosunda Dr.Octopus, Vulture, Electro, Mysterio, Sandman ve Kraven the Hunter‘ın yer aldığı bu ekip; sonraları Peter Parker’ın diğer düşmanlarını da içine kapsayan bir oluşum haline geliyor. Sonraları Hobgoblin, Lizard ve Venom‘un da dahil olduğu bir ekip Sinister Six, bilmeyenler için.

Ek olarak şöyle bir durum da var ki, bu spin-offlar öncesinde Sony’nin direkt olarak Sinister Six üzerinden yürüyüp tek bir yapım çıkarma düşüncesi vardı. Fakat bunu karakter karakter ayırarak daha uzun bir sürece yaymak istiyorlar sanırsak. Dedik aslında ama, bir daha diyelim: Kaliteli iş çıktıktan sonra fazla izleyecek şey bizce göz çıkarmaz.

Ne dersiniz, Sony son vakitlerdeki açıklamalarıyla fazla mı fazla oldu? Yoksa tam gaz kararlarında devam mı etsin?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.