Fox’un Arap saçına çevirdiği X-Men filmleri, Deadpool ve Logan ile bir süredir bize kendini unutturmuştu. “Abi, Fox son vakitlerde güzel yapıyor işlerini, hayırdır inşallah?” minvalinde sözlerimizi de dile getirmemizi sağlayan bu girişimleri sonrası gelen yeni bir film haberi var ki, inanın ne yapalım emin olamadık; hemen gelip sizlere anlatalım istedik. Sıkı durun: Çünkü James Franco’lu bir Multiple Man filmi geliyor!

Jamie-Madrox-Multiple-Man-970x545

X-Men filmleri dünyasına yeni bir spin-off ekleyen Fox’un tercihi Multiple Man, Wonder Woman’ın senaristi Allan Heinberg tarafından yazılmaya çoktan başlanmış bile. Ne yapsa oturur izleriz diye baştan muhteşem seviyelerdeki pozitif önyargılarımız sayesinde hayranlık duyduğumuz Franco’nun karakteri aslında çok ilginç bir karakter; sinemada izlemesi de bir hayli etkileyici olabilecek potansiyelde. Mutant güçlerinin kendini 100 defa klonlayabilecek kapasiteye sahip olan Jamie Madrox, bu işi kinetik etkileşimleri çekmekle yapabilmekte. Moira Mactaggert’ın Muir Adası’ndaki araştırma tesisinde başlayan mutant kaderi yolculuğu, X-Factor ekibine katılma ve New York’ta “Mutant Kasabası” olarak isimlendirilen bir kısımda özel dedektif olarak devam ediyor. Hatta öyle ki, en sonunda da “X-Factor Soruşturma Bürosu”nu kurup birbirinden çeşitli başka mutantları da yanına katıyor kendisi.

Kaynağımız Comicbook.com da bu haberin üzerine durmayıp birtakım çıkarımlarda bulunmuş, sizlere bizzat aktaralım:

tdy_franco_170907_2.today-vid-canonical-featured-desktop

“Multiple Man’in asıl meselesi, Madrox’un klonlarının aslında birbirlerinden son derece bağımsız ve kendi düşüncelerine sahip tam biçimli varlıklar olmaları. Klonların asıl Madrox’un yerine geçmeye çalıştığı, zaman zaman kendilerini uzun bir süre için gerçek Madrox sandıkları ve hatta Madrox’un ciddi anlamda duygusal travmalar yaşamasına sebep oldukları türden garip hikayeler var. Multiple Man insanların bakış açıları ile oynayabilir ve hatta gerçekliğin doğasını bile izleyicilerin tahminlerine yönelik olarak değiştirebilir.”

Yani anlayacağınız, beyaz perdede görülebilecek en ilginç karakterlerden biri olarak adlandırılan Multiple Man, sahiden de senaryo açısından bol potansiyelli bir karakter. Üstelik James Franco gibi dillere destan bir aktör tarafından canlandırılacak olması ise bu film haberini son derece coşturan bir etken. Franco’ya güvenimiz tam, Multiple Man inanılmaz merak uyandırıcı ve iyi senaristlerin elinde bir hazineye dönüşebilecek türden bir karakter; e malumunuz Fox kendisine çeki düzen verdiği Deadpool’dan bu yana neredeyse bütün yapımlarına bizi yükseltmeyi başardı. The New Mutants ve Dark Phoenix gibi filmleriyle de bizlere ip çektiren Fox, şu sıralar tek sıkıntısını Gambit’ten yana yaşasa da, bu Multiple Man spin-offu ile tekrardan bir düzlüğe çıkmış gibi değil mi sizce de? Ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.