Şimdi bir şeyi netleştirelim; Breaking Bad’in yaratıcısı Vince Gilligan’ın iki dizisi geliyor 2015’te. Bunlardan birisi The Sopranos’u yaratan David Shore ile ortak projesi Battle Creek, diğeri ise Breaking Bad’in “spin-off” dizisi Better Call Saul. Bunların ikisini de izleyeceğiz. Battle Creek zaten Allah’ın emri. 21. yüzyılın en iyi iki dizisini yaratan adam kafa kafaya verip tweet atsa kıymeti paha biçilemez olur, bir de yan yana dizi çekecekler, biz de hiç pas vermeyeceğiz öyle mi? Peh!

Better Call Saul’un durumu ise farklı. Battle Creek yeni bir dizi, kendisi hakkında çok az şey biliyoruz şu an. Better Call Saul ise Breaking Bad ile aynı evrende geçiyor ve dizinin ana karakterlerinden biri olan Saul Goodman’ı konu alıyor. Diziyi izlemediyseniz, Saul Goodman’ı anlatmak için kelime sarf etmeye lüzum yok. İzleyen herkesin inceden aşık olduğu bir karakter kendisi zira. Zaten diziyi bu kadar merakla beklememizin sebebi de bu.

Ama tek sebebi bu değil elbet. Better Call Saul’u deli gibi bekliyoruz, zira Breaking Bad içimizde derin bir boşluk bıraktı. Kainatın en iyi dizisi olduğu su götürmez bir şekilde açık bir gerçek olan Breaking Bad tam ayarında bitti, daha uzasa can sıkardı, bizi üzerdi ama gidişi de yaraladı be! Bir altıncı sezon açıklansa kazan kaldırırız muhtemelen. Ama şu haliyle yine de yeni bir şeyler istiyoruz. Bunun için de yapmamız gereken şey, Saul’a bir telefon etmek.

Peki fragmandan ne anlıyoruz? Dizi Breaking Bad’den baya farklı olacak, orası kesin. Zaten kendiniz de görebilirsiniz. Bob Odenkirk komedi geçmişli bir aktör olduğu için zaten dizinin genel itibariyle rahatlatıcı unsurlarından biriydi. Bu sefer yeni dizide komple spot ışığı onun. O yüzden bundan da bir dramatik destan bekliyorsanız, bu fragman sizin beklentilere reset attığınız nokta olsun. Buyurun, izleyin, sonra 8 Şubat’taki galayı beraber bekleyelim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.