Belki size çok acayip gelecek, ama benim kafamda hâlâ Gambit filmi gerçekçi bir yere oturmuyor. Cidden. 2016’da gelecek olmasına rağmen hâlen çekimlere başlamamış olması, elimizde doğru düzgün bir hikaye emaresi bulunmaması, kadrosunun şu dakikaya kadar belirsiz kalması derken, Fox’tan biri çıkıp “ya biz vazcaydık, Channing Tatum’u da X-Men: Apocalypse’e alıyoruz” falan diyecek diye bekliyorum.

Bella Donna

Ama işte, bir yandan da kafamdaki bu algıyı kıracak şeyler olmaya devam ediyor. Sanırım ben fragmanı görene kadar “Evet, bu film cidden geliyor galiba” diye bir hissiyata kapılamayacağım, am en azından bu yönde ciddi bir adım atıldı bugün. Filmde Gambit’in karşısında esas kız olarak duracak Bella Donna Boudreaux’yu oynayacak kişi bulundu: Lea Seydoux.

Seydoux’nun ismi tanıdık geliyordur muhtemelen. Eğer çıkartamadıysanız, biz yardımcı olalım. Bundan bir iki yıl önce çok ses getiren Blue is the Warmest Colour filminde oynadığı başrolle meşhur olmuştu Lea Seydoux. Sonradan da –bu sene vizyona girecek olan- yeni James Bond filmi Spectre’ın kadrosuna katıldı. Belli ki Fransız aktris yolunu Hollywood’da çizmeye kararlı. Deadline’ın haberine göre, yapımcıların Seydoux ile ilgili tek kaygısı Cajun aksanını yapıp yapamayacağı yönündeymiş; ama kendisi bir şekilde Fox’u ikna etmiş, teklif götürülmüş.

Lea Seydoux 1

Seydoux’nun oynayacağı karakter, Bella, kabaca tanımlamak gerekirse Gambit Romeo’ysa, onun Juliet’i. Bu ikili, New Orleans’ın rakip iki loncasının mensubu olarak başlıyorlar hayatlarına. Bella Suikastçiler Loncası, Remy ise Hırsızlar Loncası üyesi. Babaları, iki lonca arasında barış olması için bunları evlendirme kararı alıyor, ki zaten birbirlerine aşık oldukları için, her şey yolunda gözüküyor. Ama elbette, her şey yolunda gitmiyor. Biz şimdi bilmeyenler için daha fazla detaya girmeyelim, can sıkmayalım, basitçe soralım: Sizce Seydoux iyi mi rol için? Ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.