Yıl 2017’yken büyük sanatçıların interaktif yollarla hayranlarına ulaşması kimseye pek şaşırtıcı gelmiyor. Ama büyük şirketlerin hayranlarına bu yolla ulaşmasında hala etkileyici bir şeyler var. Aslında bizim paramızla yükselen devasa şirketlerin bize ulaşma çabasını alenen görmek veya ulaşmak isteyen biz olduğumuzda kapıları açık görmek bir şekilde bizi özel hissettirmeye devam ediyor. Kablolu televizyonun kralı HBO, bizlerin bu zaafını görmüş olacak ki gözde dizileri Game of Thrones’un yeni sezonu hakkındaki önemli bir soruyu hayranlarına interaktif biçimde ulaşarak ve hatta onları da duyurunun bir parçası yaparak cevapladı.

HBO, Game of Thrones’un Facebook hesabı üzerinden bir canlı yayın başlattı. Yayının açıklamasında; yorumlara “ATEŞ” veya “DRACARYS” yazarak dizinin 7. sezon yayın tarihini öğrenebileceğimiz yazıyordu. Yayında gözüken tek şey ise iki meşale arasında duran bir buz kütlesiydi. Açıklamada yazanlara itaat eden ilk yorumun hemen ardından buz kütlesine doğru bir alev püskürdü. En son baktığımda sayısı 100 bini aşmış biz izleyiciler olarak konsepti neşeyle kavradığımız sırada yayına Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister) bağlanarak gazı verdi ve yüzlerce “Dracarys” yorumu arasında koca buz kütlesi eridi. 15 dakika civarı süren çabanın ardından nihayet Game of Thrones 7. sezon yayın tarihi ortaya çıktı:

Adsız
16 Temmuz 2017. Ne yalan söyleyeyim, sabırsızlıkla beklemek için çok uzak bir tarih. Ama sırf şu duyuru şeklinin hatrına sabırsızlığımızı biraz daha kamçılamayı kabul edebiliriz. Yani ben mi fazla etkilendim bilmiyorum fakat önemli bir duyuruyu seyircilerin heyecanına, gayretine ve sabrına dayanarak yapmak bana son derece samimi ve çekici seviyede özgüvenli geldi. Konsept olarak ise buz ve ateşin kullanılması da görsel olarak fazlasıyla etkileyici olmuş.

İlginç bir yöntemle öğrendiğimiz üzere, bu yıl Game of Thrones heyecanını ancak yaz ortasında yaşamaya başlayabileceğiz. O vakte kadar posterlerle, fragmanlarla ateşimiz sık sık yükseltilecektir tabii. Ama sıra onlara gelene kadar HBO’nun bu sıradışı duyuru biçimi de konuşulmaya değer gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz bu aksiyona? Çok yaratıcı, hep böyle olsun mu yoksa ne o öyle 15 dk ekranı seyrettirmek, insan gibi söyleselermiş mi? Fikirleri yorumlara alalım.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.