Daha önce de muhabbetini etmiştik, yatıp kalkıp geek dünyasına çalışıyormuş gibi gözüken bazı aktörler var. Hugo Weaving mesela, muhteşem kariyerinde gidip Marvel kötüsü de oynadı, kadim Elf Lordu da, anarşist bir özgürlük savaşçısı da. Zaten gönlümüzden ikrarı The Matrix‘teki Ajan Smith rolüyle kapmıştı. Yetmedi, gitti Transformers’da efsane karakter Megatron’a da ses verdi. Takip edebildiniz mi? Ana akım Amerikan çizgi romanı, fantastik edebiyat, bağımsız protest çizgi roman karakteri, felsefik bilimkurgu, pop-bilimkurgu. Geek dünyasının kesişim noktalarını tek başına kapattı adam.

İşte biz sanıyoruz ki Maisie Williams da Arya rolüyle Game of Thrones‘ta parladıktan sonra Weaving’e bakıp “Ben de istiyorum” demiş bir noktada. Zira İngiliz aktirs, daha Game of Thrones bitmeden dört koluyla birlikte geek’liğin klasik kalelerine sarıldı. Doctor Who’nun unutulmaz karakteri Me‘yi canlandırıp, oraya güzide bir karakter bıraktı. Ardından iBoy ile birlikte süper kahraman dünyasına küçükten bir ayağını daldırdı. Şimdi de balıklama atlayacak. Önümüzdeki New Mutants filmiyle birlikte mutant oynamış aktörler kervanına katılacak.

New Mutants Anya Taylor Joy Maisie Williams

Bizim TheWrap’te gördüğümüz habere göre The Fault in Our Stars isimli ergen filmiyle şöhret kazanan Josh Boone’un yöneteceği New Mutants filmi ilk iki başrolünü Maisie Williams ve Anya Taylor-Joy hüviyetinde kapattı. Williams’ı zaten kimseye tanıtmaya gerek yok. Anya Taylor-Joy ise biraz daha bilinmez. Kendisi hissesi yükselişte bir aktris. 2015’in sürpriz indie hiti The Witch ile adını duyurduktan sonra bu sene de şaşırtıcı bir başarı yakalayan Split‘te oynadı. Gelen haberlere göre Taylor-Joy Magik‘i oynayacak, Williams ise daha önceden de tahmin ettiğimiz gibi Wolfsbane karakterini.

Şimdi burada söylememiz lazım, filmin senaryosunu da ortağı Knate Gwaltney ile birlikte yazan Josh Boone ergen sineması çıkışlı. Tutup iki tane ergenliğini üzerinden yeni atmış oyuncu da bulmuşlar. E New Mutants’ı bilen biliyor zaten, orada da Marvel tarafından matbaaya ilk yollandığında kimsenin niyeti yetişkin bir iş yapmak değildi. O yüzden burada büyümeye başlayan işi Logan/Legion hattında değil, daha ziyade Teen Titans tandansında bir şey olarak beklemek lazım. Buradan bir mega klasik çıkmayacak. Ama bir sonraki nesli süper kahramanlara kaliteli coşturabilirse, işte o zaman ne mutlu bize derim ben. Siz ne dersiniz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.