Game of Thrones’u özlüyorum. Valla biliyorum son iki sezon çok kötüydü ve neredeyse final bölümünü izlerken hakarete uğramış gibi üzülmüştüm ama yine de özlüyorum. Bütün dünyanın aynı anda dizinin yeni bölümünü beklemesi, bitince de milyonlarla insan ile birlikte diziyi konuşmak gerçekten bulunmaz bir zevkti. Şimdilerde Game of Thrones yerine birçok fantastik dizi çıktı ve çıkmaya da devam edecek fakat nedense içimden bir ses bir daha hiçbir dizi Game of Thrones gibi olmayacak diyor.

Hatırlarsanız Game of Thrones dizisi sona erdikten sadece kısa bir süre sonra dizinin öncesini anlatacak beş farklı prequelin geleceğinden bahsediliyordu. Hatta bu dizilerden biri olan ve Akgezenler’in yaratılmalarını konu alacak Bloodmoon dizisi için çekimlere bile başlanmıştı. Başrolünde Naomi Watts’ın olduğu söylenen dizi daha ilk bölümünü görmeden iptal edilmiş, yerine bugünlerde fragmanlarını gördüğümüz House of Dragon onaylanmıştı. İşte son gelen haberler doğrultusunda iptal edilen bu dizinin sadece pilot bölümü için 30 milyon Dolar harcandığını öğrendik ve bir kez daha kahrolduk!

Tinderbox: Hbo’s Ruthless Pursuit of New Frontiers kitabının yazarı James Andrew Miller ile birlikte röportaj yapan ve WarnerMedia yöneticilerinden Bob Greenblatt, dizinin pilot bölümünün hemen ardından izleme şansı bulduğunu fakat gördüklerinin kesinlikle içine sinmediğini söyledi. Dizinin ilk bölümünü izledikten sonra HBO’nun başındaki Casey Bloys‘a giden Greenblatt, dizinin orijinal serinin vaat ettiği kaliteyi devam ettiremeyeceğini söylemiş ve neyse ki Casey Bloys da onunla aynı fikirde olarak diziyi iptal etmişler. Böylece biz daha izleyemeden bir fiyaskoyu engellemişler.

Açıkçası kötü bir dizi Game of Thrones dizisi izlemektense Bloodmoon’un iptal edilmesi benim içimi rahatlattı. Fakat hem Akgezenler’in öyküsünü izleme şansımızı kaybettiğimizden hem de bu iş için 30 milyon dolar gibi büyük bir rakam verilmesine rağmen ortaya izlenilmeyecek bir şey çıkmasından dolayı mutsuzum. İnsan, “Ya House of Dragon da kötü olursa?” diye düşünmeden edemiyor. Gerçi otuz milyon dolar HBO ve Game of Thrones markaları için hiçbir şey ama yine de işte bizim içimize bir kurt düşüyor. O paraya insanlar ülke yönetiyor be!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Furkan Arslan Reply

    Game of thronestan sonra bi sürü fantastik dizi çıktı demişsin ya hocam, hangi diziler çıktı söyleyebilir misin, bilimkurgu ve fantastik nerd’üyüm her türlü güzel olanlarını izlerim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.