Pokémon oyunlarına aşinaysanız, az buçuk nasıl işlediklerini biliyorsunuzdur. Pokémonlar, doğada farklı cinslerde bulunan bir tür yaratık grubu. Bunlar savaştıkça güçleniyorlar, güçlendikleri zaman da bazıları gelişiyor. Bu oyunda onlara level atlatarak oluyor. Her Pokémon’un da kendine has bir türü var, ve türler kendi aralarında çok kompleks ve büyük bir taş kağıt makas dinamiğine sahipler. Su ateşi yeniyor, ateş otu yeniyor, ot suyu yeniyor en temel üçlü döngüsü. İşin için de bir de Dövüş, Psişik, Toprak, Kaya, Çelik, Peri gibi türler var.

Bu yüzden pek çok şeyi Pokémon olarak hayal etmek felaket keyifli bir aktivite. Pokémonların büyük bir bölümü gerçek hayattaki bazı şeylerden –bazen çok saçma şeylerden– ilham alınarak yaratıldığı için; bir kişiyi ya da bir kurumu önce bir hayvan ya da eşyaya benzetip, ardından da ona bir tür atamak, Pokéleştirmek için yeterli. Tavsiye ederim arkadaş ortamlarınızda bunun geyiğini yapmanızı. Bir de elbette, yetenekliyseniz, çizimini falan da yapın, bizim de haberimiz olsun!

Kaleb Raleigh öyle yapmış mesela. Amerikalı çizer, Game of Thrones’un hanedanlarını Pokémon cinsleri olarak hayal etmiş. Her birine de kendi evrim çizgisini vermiş. İlham aldığı şeyler bariz. Çoğunlukla hanedanların armalarını uyarlamış. Esas yaratıcılık ise verdiği türlerde. Stark – Buz, zaten akla gelecek türden. White Walker’ların ise Buz / Hayalet karışımı olmaları ekstra efor. Bolton’larda da Dark yazması öyle, keyifli. Çok güzel detaylar koymuş Raleigh. Biz de hazır sezon kapanıyor, şöyle bir gözleri şenlendirelim dedik. Raleigh’nin DeviantArt sayfası da şurada, buyurun!

 

1. Greyjoy’lar!

01 Greyjoy

 

2. Tyrell’ler!

02 Tyrell

 

3. Stark’lar

03 Stark - Kopya

 

4. Targaryen’ler!

04 Targaryen

 

5. Lannister’lar!

05 Lannister

 

6. Tully’ler!

06 Tully

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.