2019 hem film hem de diziler açısından bir hayli yoğun bir yıl olacak. İzleyici kesim olan bizlerin, vaktini bol bol bu yapımlarla dolduracağımızdan şüphemiz yok elbette. Ancak her birine yetişebilmek, özellikle de bunlara günümüz modern yaşamında vakit ayırabilmek bir hayli zor olacağa benziyor.

Bu senenin en çok beklenen yapımlarından biri de Game of Thrones, takdir edersiniz ki. Bir süredir George R.R. Martin’in kitaplarından kopup da kendi senaristleriyle yoluna devam eden HBO dizimiz, bir süredir hayranlar arasında uçurumlara sebep oluyordu. Martin’in kitap yazma hızından çok daha sürat ile sezonları tamamlayıp dizinin fişini çekmeye hazırlanan HBO da nihayet biz hayranlar için bir teaser yayınlayabildi.

Jon, Sansa ve Arya. Stark Kalesi’nin mahzenlerini adımlayan üç Stark çocuğu. Gerçi Jon’un bir Targaryen olduğunu çoktan öğrendik ama, konumuz şu an bu değil elbette. Konumuz; bu karanlık mahzenlerde dolaştıkları sırada ebeveynlerinin seslerini ve heykellerini görüyor olmaları. Çünkü Jon’un gördüğü figür annesi Lyanna iken Sansa’nın gördüğü figür de bizzat kendi annesi oluyor, yani Catelyn. Üç kardeşin bir araya gelmelerinden önce de Ned Stark‘ın sesini de duyuyor ve heykelini Jon sayesinde görüyoruz. Sonrasında ise üçlünün karşısında yepyeni üç heykel daha görülüyor ve ilginç bir şekilde bu figürler de kendileri oluyor. Her birinin kendi heykeline bakakaldığı o sırada da Jon’un meşalesi sönüyor, sesler duyuluyor ve kılıçlar çekiliyor. Müziğin aniden kesilmesiyle oluşan gerginlik ise orada kalıyor ve yeni sezon tarihi 14 Nisan olarak açıklandıktan sonra heyecanımız kursağımızda bırakılıyor.

game-of-thrones-season-8

Teaser mantığının hakkını veren videoları her zaman savunduğum gibi bunu da savunmak istiyorum. Çünkü farkındaysanız bir “trailer”, yani fragman, değil izlediğimiz şey. Bir teaser. Yani ufak heyecan parçaları yaratmak amaçlı minik bir göz atış videosu, o kadar. Ne var şimdi bu videoda? Neredeyse hiçbir şey. Çıkarım yapabilir miyiz peki? Of hem de nasıl! Örneğin, üçünün de kendi heykellerine bakması ve daha önceden ölen ebeveynlerinin heykellerinin önünden geçmeleriyle HBO’nun bu son sezonda ölebilecek olası karakterler olarak Stark kardeşlerini bizlere sunduğu belli oluyor. Çünkü bilirsiniz, sızdırılan bölümler sonrası “sahte sekans çekimi” paranoyaklığıyla deliren HBO’nun, hayranları ters köşe yapabilmek için elinden geleni ardına koymayacağını çoktan öğrenmiştik zaten. Ama George R.R. Martin etkisi yaratmadıklarının da henüz farkında değiller sanırız, elden gelen bir şey yok maalesef.

Ne dersiniz Westeros geekleri? Teaser hakkındaki düşünceleriniz neler? 14 Nisan’da hazır ve nazır bir şekilde kılıcınızı çekmiş olarak bekleyecek misiniz? Son sezondan beklentileriniz ne?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.