E3 oyun fuarı bizim için her zaman önemli bir olay olagelmiştir. Özellikle evlerimize tıkıldığımız son iki yıldır oyun sektörü, dolayısıyla da E3 oyun fuarı çok daha büyük bir öneme kavuştu. Bu yüzden hem geçen sene hem de bu sene gözümüz kulağımız E3’de oldu. Fakat oyun yapımcıları bizim gibi düşünmemiş olacak ki bu yıl, son yıllardaki en kötü E3 fuarlarından birini gösterdiler bize. Tam bu yılki fuarı hayal kırıklığı olarak etiketleyip veda etmeye hazırlanıyorduk ki Xbox sahneye çıktı ve bizi kurtardı. Toplamda otuz oyun gösterdiği konferansta, adeta diğer stüdyolara gözdağı verdi ve “Konferans böyle yapılır!” dedi.  

Biz de bu otuz oyununun hepsini olmasa da en önemlilerini tek bir yazıda birleştirmek için klavyemizin başına oturduk. Daha fazla lafı uzatmadan hemen başlıyoruz!

1) Starfield

E3 konferansına Starfield ile başlamasından, Xbox’ın bu yıla bomba gibi hazırlandığını anlamalıydık. Diğer oyun firmalarının neredeyse konferanslarının sonuna saklayacağı büyüklükteki bir haberi, daha ilk fragmandan duyurdu. Son yirmi beş yıldır Bethesda’nın geliştirdiği ilk yeni evren olma özelliği gösteren Starfield hakkında şimdilik çok bir şey yok elimizde. Ama yeni oyun motoruyla yapılan oyunu beklemek için çok fazla sebebimiz var. 11 Kasım 2022‘de çıkar çıkmaz Game Pass’e gelecek oyun!

2) S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Stalker’ı neresinden övelim, nasıl yapalım bilemiyorum dostlarım. Kitabını mı övelim, filmini mi övelim, oyunlarını mı övelim yoksa bize dün gece verdiği fragmanı mı övelim. Post apokaliptik dünya denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Stalker, ikinci oyunuyla da bize sonuna kadar Zone atmosferini yaşatacak gibi gözüküyor. Çıktığı gün itibariyle Game Pass’e gelecek oyun için kesin bir tarih yok ama 2022 yılının ilk yarısında bizimle olacak deniyor. Biz de gaz maskelerimizi taktık bekliyoruz.

3) Diablo 2: Resurrected

Diablo ismi artık o kadar büyük marka haline geldi ki çoğu zaman artık kendisini yapan şirketin bile önüne geçiyor. Çok büyük saçmalamadıkları sürece Diablo adıyla gelen her şeyi ilgiyle takip ediyor, çıktığı gün oynamak için sıraya giriyor ve büyük bir heyecanla bekliyoruz. Bütün Diablo oyunlarının içerisinde söz konusu bir de Diablo 2 olunca, daha bir kulak kabartıyoruz. Dün gece yapılan konferansta da daha önce yeni grafiklerle yeniden bizimle buluşacağını öğrendiğimiz Diablo 2: Resurrected’in, 23 Eylül’de geleceğini duyurdular ve bizi çok mutlu ettiler.

4) A Plague Tale: Requiem

Bundan iki yıl önce karşımıza bir sürpriz olarak çıkan ama herkesi kendisine hayran bırakan A Plaque Tale, dün gece bize bir sürpriz daha yaparak yeni oyunu A Plague Tale: Requiem’i duyurdu. Indie bir oyun firmasının ellerinden çıkarak bir anda ödül üstüne ödül alan oyunun devamını dört gözle bekliyoruz desek yalan olmaz. 2022 yılında çıkacak oyun ilk günden itibaren Game Pass’te olacak biz de doya doya oynayacağız.

5) The Outer Worlds 2 

Dün gece tanıtılan bir diğer devam oyunu da The Outer Worlds 2’ydi. Fallout New Vegas’ı yapan insanların ellerinden çıkan ilk oyunun ardından bir süre sessizliğe gömüldü, ta ki düne kadar. Dün gece karşımızda görünce ilk başta şaşırdığımız, daha sonra DLC olacağını düşündüğümüz ve son olarak yeni oyun olduğunu anlayınca coştuğumuz The Outer Worlds, espri dolu fragmanıyla da bizi oldukça memnun etti. İlk oyundaki yan görevlerinizi yavaş yavaş bitirin, yeni oyun geliyor!

6) Sea Of Thieves: A Pirates Life

Sea of Thieves’e, daha duyurulduğu ilk günden beri inanılmaz bir heyecanla yaklaştım. Fakat oyunun harika dünyası ve eğlenceli oynanışının yanında, yeterli düzeyde içerik sağlayamaması, oyuncuları birkaç keyifli saat geçirdikten sonra oyunu kapatmaya itiyordu. Yine de oyunun yapımcıları oyunlarından hiçbir zaman vazgeçmediler ve sürekli olarak yeni güncellemelerle oyunlarını destekleyerek, farklı içerikler ile oyunlarını zenginleştirdiler. Şimdi de yeni bir DLC için kolları sıvadılar ve bu DLC tabii ki bir Karayip Korsanları crossoverı. Kaptan Jack Sparrow, Davy Jones, Uçan Hollandalı gibi tanıdık figürlerle karşılaştığımız oyunun fragmanı birçok farklı yeni macera vaat ediyor. Biz de heyecanla bekliyoruz.

7) Replaced

Bu zamana kadar yazılarımı okuduysanız ve beni biraz olsun tanıdıysanız koskoca Xbox konferansında benim en çok Replaced oyununa coştuğumu anlamışsınızdır. Birçok Triple-A oyunun tanıtıldığı gecede ben yine gittim bir indie oyuna vuruldum. Cyberpunk dünyasında geçen bir pixel art oyunu olarak karşımıza çıkan Replaced’ı ilk başta The Last Night ile karıştırdık ama daha sonra farklı oyun olduğunu anlayınca daha bir mutlu olduk. Artık hem The Last Night’ı hem de Replaced’i bekleyeceğiz. Bundan iyisi gerçekten Şam’da kayısı!

Böylece muhteşem geceyi elimizden geldiğince özetledik sevgili dostlarım. Tabii bu saydıklarımız sadece devede kulaktı. Halo, Battfield 2042, Fallout gibi oyunlarına gelen yeniliklerin anlatıldığı gecede duyurulan toplam otuz oyunun yirmi yedisinin Game Pass’e geleceğinin de müjdesi verildi. Özellikle ülkemizdeki oyun fiyatlarından dolayı monitörlerimize ekmek bandığımız günlerde, Game Pass’in bu kadar büyümesi beni inanılmaz mutlu ediyor. İyi ki varsın Game Pass!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.