Yeni Star Wars filmi deyince kafalar karışmasın. Aklınıza ilk gelecek olan şey bu sene sonunda yayınlanacak Star Wars: The Force Awakens elbette, biliyorum. Fakat ondan söz etmiyorum. Malumunuz, Disney CEO’su Bob Iger birkaç vakit önce Star Wars filmlerinin Disney’nin hükmü altında seyredeceği yolu açıklamıştı. Bu plana göre her sene yeni bir Star Wars filmi çıkacaktı. İki senede bir yeni bir Episode, onların arasında da belirli karakterlere odaklanan spin-off’lar.

İşte bu spin-off’lardan birinden söz ediyoruz; daha doğrusu en yakın olanından. Şimdilik 16 Aralık 2016 için ayarlanmış olan ilk Star Wars yan filmi yavaş yavaş oyuncu aramaya başladı. Filmin yönetmeni ve yazarı uzun süredir belli, dümende geçen sene Godzilla’yla olumlu eleştiriler toplayan Gareth Edwards oturacak, ve her ne kadar geçen hafta projeden ayrıldığını söylese de, eski PC Gamer editörü Gary Whitta‘nın yazdığı bir senaryo taslağı da var. Yani artık geriye kalan tek şey oyuncu arayıp, filmi son hâline getirmek.

Tatiana Maslany - Rooney Mara - Felicity Jones

O uğurda da bugün birkaç gelişme yaşandı. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Edwards bu film için üç aktrisle test çekimleri yapmaya başladı. Rol nedir, aynı rol için mi test çekimi yapıyorlar bilmiyoruz, ama aktrislerin ismi net bir şekilde belli. Bunlardan ilki, Orphan Black ile yıldızı parlayan ve övgüleri toparlayan Tatiana Maslany, diğeri Girl with the Dragon Tattoo ile Oscar’a aday olan Rooney Mara ve bu sene The Theory of Everything ile birlikte büyük sükse yapan İngiliz aktris Felicity Jones. 

Anladığımız kadarıyla Felicity Jones test çekimlerine katılsa da filme imza atamayabilir, zira kendisinin Ron Howard ve Tom Hanks’in üçüncü Robert Langdon filmi olacak, İstanbul’da geçen Inferno / Cehennem için verilmiş bir sözü varmış. Hmm, bir tarafta Star Wars, diğer tarafta ilk iki filmi ılık olan ve çok da ses getirmeyeceği garanti bir film… Gerçekten Jones’un yerinde olmak istemezdik, seçim çok zor!

Şaka bir yana, üç aktris de çok yetenekli isimler. Yeni Star Wars filminde onlardan hangisini görmek isterdiniz? Yorumlarda belirtin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

  1. MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY MASLANY

    şaka bi yana, bu vakte kadar herhangi bir ödüle aday gösterilmemesi büyük ayıptır. Klon taklidi yapan klon rolü oynadı kadın daha ne yapsın insanların gözüne girmek için.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.