İnternet müthiş bir yer. Gerçekten. Aradığınız her şeyi, her zaman bulabileceğiniz; her türlü yeteneğin her çeşit çıktısını keyifle tüketebileceğiniz harika bir derya. Normalde aklınıza gelmeyecek, veya gelse bile üzerinde çok durmayacağınız şeyi bir yerlerde birileri bir topluluk olarak yapıyor. Nefes kesici değil mi? Biz bugün bu kesidine coştuk internetin. Rap şarkılarını alıp, gitarıyla yorumlayanlar. Şöhretlisinden Youtuber’ına şöyle bir daldırdık kepçeyi bu kategoriye, şunlar çıktı. Ne diyorsunuz?

 

1. Dan Henig – Get Low

Bu şarkıyı gidip bir kahve dükkanında çalma fikri kimin aklına geldiyse helal olsun. Standart bir akustik kahve dükkanı seansı bekleyen insanların “pencereden duvara, taşaklarımdaki son ter damlasına” dizelerini duyduklarındaki surat ifadeleri paha biçilemez…

 

2. Chet Faker – No Diggity

https://www.youtube.com/watch?v=s1JsBhRCRH0

Sonradan Pitch Perfect’in de epey popülerleştirdiği Chet Faker No Diggity cover’ı elbette bu listenin yapıtaşlarından biri. Listemizdeki pek çok cover şirinlik faktörüyle alıp götürüyorlar, ama No Diggity, harbiden iyi şarkı. İnsan dinlerken duygulanıyor, duygulanırken bir gazlanır gibi de oluyor, kafalar iyice karışıyor…

 

3. Ed Sheeran & The Roots – Trap Queen

Bir ara rap müzisyenlerinin metalcilerle aynı sahneyi paylaşması büyük olaydı, hatırlıyor musunuz? Jimmy Fallon kendi programı için bunun bir başka versiyonunu bir araya getirmiş. Rap müziğin destansı ekiplerinden Roots, akustik müziğin kızıl prensi Ed Sheeran ile birlikte Fetty Wap söylüyorlar, siz hisleniyorsunuz.

 

4. Killakake – Cleanin’ Out My Closet

Akustik cover demek illa ki dinlerken sıcak bir kahve alıp hayatınızın kıymetini bileceksiniz demek değil. Bakınız burada, Eminem’in en öfkeli şarkılarından birini vermişler Killakake’ye, almış, tonunu tonajını değiştirmiş ama öfkesine dokunmamış. Allah’ı var, akustik gitarla öfke bile biraz puslu güzelliğe kavuşuyor ama olsun.

 

5. Wes Palmer – In Da Club

Sözleri dikkate almazsanız resmen bir bahar sabahı gibi şarkı. Aralarda “Seks yapmaya geldim, aşk yapmaya değilsürtünmeye okeysen gel bi’ sarıl bana” demese baya “Bu sefer başaracağım, yeni hayatımda bir şeylere tutunacağım” diye ilham alacak insan.

 

6. Jysa Mann – Trap Queen

Ed Sheeran’ınkinden biraz daha farklı. Genelde kadın vokal bu tip akustik rap cover’larında fazla yüksek perde kalır, biraz aksi gelir kulağa. Ama Jysa biraderinin de desteğiyle bütün cam tavanı kırmış geçmiş, pırlanta gibi bir cover vermiş bizlere.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.