Video oyunlarından iyi film çıkacağına dair bir ümidimiz vardıysa da 2016 üzerinden silindir gibi, tır gibi geçti bunu kabul etmemiz lazım. Belki 2015’in masum sabahlarında uyanıp, pencereden dışarıya bakarak derin bir nefes aldıktan sonra “İnşallah Warcraft iyi olacak” demek mümkündü. Ümitleri “Abi koskoca Macbeth’i yapanlar çekiyor Assassin’s Creed’i” diye yüksek tutabiiyorduk. En pozitif olanlarımız, “Ratchet & Clank iyi olacak bak” der gibiydi. Bu filmlerden hiçbiri vasat dahi olamadı.

Ama illa bardağın dolu tarafı kişisi olacaksak, bu filmlerin en azından Uwe Boll dünyasından ve Mortal Kombat-vari işlerden daha iyi olduğunu; hiç mi değilse bu sefer hayranların sevdiğini söyleyebiliriz. Eğer bunu söyleyeceksek, yukarıya dönük bir grafik var da diyebiliriz belki. E durum böyleyse, bir sonraki proje iyi olabilir deriz belki de. Belki de, o bir sonraki proje de Gears of War olabilir mesela.

15 Gears of War 2

Evet, Gears of War’ın filmi geliyor. Universal Studios, yakın zamanda projeye start vereceklerini resmen açıkladı. An itibariyle filmin, oyunlardan farklı bir hikaye anlatacağını biliyoruz. Evren aynı evren olacak, ancak herhangi bir oyunu uyarlamayı denemeyecek. Universal’in planı bu yeni hikayeyi yıl sonuna kadar bitirip, 2018’in Ocak ayı gibi çekimlere başlamak. Bu uğurda da en sonunda bir senarist almışlar içeriye: Shane Salerno.

Salerno’nun özgeçmişi gerçekten Hollywood’un en acayiplerinden bir tanesi. Kariyerine polisiye TV dizileri yazarak başlamış, oradan arka arkaya Armageddon, Shaft ve Aliens vs. Predator: Requiem gibi filmlere imza atmasına rağmen senarist olarak yükselmeye de bir hikmet devam etmiş kendisi. İşte yalnız ne acayiptir ki, sonadan Savages’ı yazmış, Salinger’ı yazmış, şimdi de James Cameron için 4 Avatar filmini birden kaleme alıyor. Ridley Scott için yazdığı The Cartel de cabası. Yani süper bir metin de çıkabilir adamdan, berbatlar ötesi bir şey de. Şimdilik yapabileceğimiz tek şey beklemek. Bakalım, görelim?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.