Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Ağustos 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ağustos Ayında Çıkacak 5 Film

1) Free Guy

  • Çıkış tarihi: 13 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Geçtiğimiz yıl, hâlâ bitiremediğimiz pandeminin patlak vermesiyle beraber birçok film projesinin ertelenme haberini yaptık. Fakat sanıyoruz ki bunlardan hiçbiri Free Guy kadar trajik olmadı. Ryan Reynolds’un başrolünde oynayıp, Taika Waititi’nin yönettiği film o kadar fazla ertelendi ki fragmanda gösterilen sahneler bile gözle görülür değişikliğe uğradı. Fakat hem Ryan Reynolds hem de biz bekleyenleri çileden çıkartan bekleyiş nihayet sona eriyor ve biz de bu ay içerisinde Free Guy’a kavuşuyoruz. Sonunda be!

2) The Protégé

  • Çıkış tarihi: 20 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sanırım arka arkaya çok fazla John Wick benzeri yapım görmeye başladık. Yanlış anlamayın, bundan şikâyetçi değilim. Fakat Geek Bekler’i yazmaya başladığımdan beri Nobody, Gunpowder Milkshake ve şimdi de The Protégé gibi filmlerin John Wick’e olan benzerliği bize, acaba aksiyon filmlerinin içinde yeni bir tür mü doğuyor diye düşündürtmüyor değil. Bu türün, bu ay gelecek temsilcisi The Protégé ise, kadrosunda Maggie Q, Michael Keaton ve Samuel L. Jackson gibi yıldızlar barındırıyor. Açıkçası gayet de güzel gözüküyor.

3) Reminiscence 

  • Çıkış tarihi: 20 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Kadrosunda Hugh Jackman, Rebecca Ferguson ve Thandiwe Newton gibi isimleri barındıran Reminiscience, uzun zamandır en heyecanlandığımız işlerden biri oldu. Film, müşterilerin zihinlerine girerek hatırlamak istedikleri anıları yeniden yaşamalarını sağlayan bir adamın, gizemli bir şekilde kaybolan bir müşterisini, anılarındaki ipuçlarını takip ederek bulmaya çalışma macerasını anlatacak. Bize Inception’ı oldukça anımsatan filmin yapımcılığını da Westworld’ü yapan ekip üstleniyor. E haliyle bize de heyecanlanmaktan başka bir çare kalmıyor.

4) The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Çıkış tarihi: 23 Ağustos
  • Platform: Netflix

Netflix’in Witcher dizisi ilk çıktığında, kitapları okuyan geekler olarak hemen hemen hepimiz dizinin, ana hikâyesi olan Ciri yerine Geralt’ın sağda solda canavar kesme hikâyelerine odaklanacağından çok korkmuştuk. Fakat hiç de korktuğumuz gibi olmadı ve dizi, tam olarak istediğimiz gibi merkezine Ciri’yi aldı. Ama diğer taraftan ne yalan söyleyeyim, Witcher evreninde geçen güzel bir canavar öyküsüne de hayır demezdim. Netflix, bu düşüncelerimizi duymuş olacak ki Geralt, Yennefer ve Ciri’ye hiç dokunmdan, Vesemir’in gençlik yıllarını konu alarak bize Witcher evreninde geçen harika bir Witcher macerası sunuyor. Biz de haklı olarak bu kararı çok doğru bulduk ve mutlu olduk tabii.

5) Candyman

  • Çıkış tarihi: 27 Ağustos
  • Platform: Sinemalar

Ve geldik bu ayın, yine koltuk arkasından izleyeceğimiz yapımına. Tamam biliyorum, Candyman inanılmaz korkutucu bir film gibi durmuyor ama korku eşiği düşük olan biri için gayet ürkütücü seviyede gibi gözüküyor. Öte yandan eğer ezotrofobi, yani ayna fobiniz varsa Candyman sizin için bir cehenneme dönüşebilir. Yine de izlerken sarılabileceğiniz ve çığlık attığınızı kimseye söylemeyeceğine güveneceğiniz dostlarınızla izlenebilir.

Ağustos Ayında Çıkacak 5 Dizi
Ağustos Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.