Ağustos Ayında Çıkacak 5 Dizi

1) Mr. Corman

  • Çıkış tarihi: 6 Ağustos
  • Platform: Apple Tv+

Hani bazı meslekler vardır ve insanlar, bu mesleği yapan kişilerin her zaman mutlu ve güler yüzlü olması gerektiğine inanır fakat aslında gerçek, hiç de öyle değildir ya. Mr. Corman dizisi de tam olarak, etrafındaki insanlar tarafından mutlu, güler yüzlü, güvenilir ve ilham vermesi gerektiği düşünülen bir ilkokul öğretmeninin, kendi akıl sağlığını korumak için verdiği mücadeleye şahit oluyoruz. Yapımcılığını, yazarlığını, yönetmenliğini ve baş rolünü Joseph Gordon-Levitt‘in üstlendiği Mr. Corman dizisi, bana The Secret Life of Walter Mitty filmini hatırlattığı için çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

2) What If…?

  • Çıkış tarihi: 11 Ağustos
  • Platform: Disney+

Bundan bir buçuk yıl önce, Marvel’ın arka arkaya sıraladığı çılgın projeler arasında benim kalbimi çalan What If…? oldu. En sevdiğim çizgi roman konseptlerinden biri olan What If’i, MCU’daki hikâyelere uyarlamaları bir tarafa dursun, bunu animasyon dizisi yapma kararlarına da inanılmaz mutlu oldum. “Peki ya Tony Stark’ı, Killmonger kurtarsaydı?”, “Peki ya Peggy Carter, Captain America” olsaydı gibi basit ama tüm Marvel evrenini kökünden değiştirecek sorulara cevap What If, potansiyel olarak sınırsız olasılığa kapı açıyor. Biz de bu kapıdan içeri seve seve dalıyor ve dizimizi beklemeye başlıyoruz.

3) Star Trek: Lower Decks

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: Amazon Prime

Geekler olarak konu yıldızlar olunca aklımıza üç şey gelir: Stargate, Star Wars ve tabii ki Star Trek. Bilimkurguya olan açlığımızı, uzun nesillerdir besleyen yapımların bizdeki yerini tarif dahi edemem. Fakat hepsinin bizim için son derece büyük önem arz ettiğini söyleyebilirim. Şimdilerde Star Wars, diğer kardeşlerinden çok daha popüler olsa da son yıllarda özellikle Star Trek evreninde harika işler yapılmaya başlandı. Önemsiz bir uzay gemisinin en önemsiz mürettebatının maceralarını konu alan Star Trek: Lower Decks de onlardan biri. Dizinin ikinci sezonunun gelmesi şerefine artık biz de bu diziyi görmezden gelmeyi bir kenara bırakıyor ve size mutlak suretle öneriyoruz.

4) Brooklyn Nine Nine Final Sezon

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: NBC

Yapabilirim. Bunu yapabilirim. Tamam, kimi kandırıyorum: Yapamam! Yani her seferinde bir diziye başlıyor, bu sefer bağlanmamaya yeminler ediyor, sonunda tüm yeminleri unutarak ne olursa olsun bağlanıyor ve dizi final sezonuna gelince de bir türlü ondan ayrılmak istemiyorum. Friends, HIMYM, The Office, Community ve daha bir sürü sitcomun finalini gördükten sonra Brooklyn Nine Nine’a da veda edebileceğinizi düşünüyorsunuz ama olmuyor işte dostlarım. Bu sezon ile birlikte 99 sona eriyor ve bize harika anılar bırakarak ekranlara veda ediyor. Biz de veda eden bu güzelliğin arkasından izlemekle yetiniyoruz sadece. Bu arada “veda eden güzelliğin arkasından izlemek” title of my…

5) The Chair

  • Çıkış tarihi: 20 Ağustos
  • Platform: Netflix

Bu zamana kadar hastanelerin, polislerin, avukatların ve daha birçok mesleğin hayatlarını konu alan drama ve komedi dizilerine şahit olduk. Fakat söz konusu üniversiteler olunca, herkesin aklına ilk gelen öğrenciler oluyor. Hayatlarının büyük bir çoğunluğunu aynı binalar içerisinde geçiren akademisyenler göz ardı ediliyor. İşte The Chair de bu mesleği daha fazla göz ardı etmeyip, zorlu zamanlar geçiren bir fakültenin başına geçirilen ilk kadın bölüm başkanının maceralarını anlatıyor. Bu sırada bize de hem hüzünlü hem de eğlenceli saatler vaat ediyor. Biz de bu vaatlere inanıyor ve The Chair’i, listeye ekliyoruz.

Ağustos Ayında Çıkacak 5 Film
Ağustos Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.