Ağustos Ayında Çıkacak 5 Oyun

1) Lemnis Gate

  • Çıkış tarihi: 3 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Sıra tabanlı strateji oyunlarını sever misiniz bilmiyorum ama ben bayılırım. Darkest Dungeon, X-COM gibi büyük oyunların yanında irili ufaklı birçok sıra tabanlı oyun oynadığımı söyleyebilirim. Fakat eğer size, daha önce Lemnis Gate gibi bir oyunla karşılaşmadığımı söylersem bana inanın. Zira online olarak gerçek insanlarla mücadele ettiğiniz, “first person shooter” ile stratejiyi bir araya getiren Lemnis Gate, son zamanlarda karşılaştığım en farklı oynanışa sahip oyunlardan. Sürekli olarak bir taraftan kendi hamlelerimizi planlarken diğer taraftan rakiplerimizin hareketlerini tahmin etmeye çalıştığımız oyunu ben çok merak ediyorum. Size de bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

2) Foreclosed

  • Çıkış tarihi: 12 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch, Stadia

Yıllardır büyük bir beklentiyle yolunu gözlediğimiz Cyberpunk 2077’nin, en hafif tabiriyle bizi hayal kırıklığına uğratmasından sonra birçoğumuz cyberpunk evrenlere karşı bir doyum hissetti sanırım. En azından Triple-A oyun firmalarının uzun bir müddet dokunmayacağını düşündüğüm bu güzel atmosferlerde geçen, güzel bir oyun çıkması için yine tek umudumuz indie stüdyolardı. Sağ olsunlar, onlar da bizi yanıltmadılar ve cyberpunk bir evrende geçen, aksiyon-macera oyunu Foreclosed’ı bize sundular. Biz de büyük bir zevkle bu ay oynanacaklar listemize dâhil ettik.

3) Twelve Minutes

  • Çıkış tarihi: 19 Ağustos
  • Platform: PC, XBO

Tekrar eden gün konseptini, tepeden bakış açısı sunan bir kamera ve eş zamanlı strateji ile birleştiren 12 Minutes, ilk gösterildiği E3 2019 konferansından beri istek listemde dersem yalan söylemiş olmam. James McAvoy, Daisy Ridley ve Willem Dafoe gibi ünlü isimlerin sesleriyle içinde yer aldığı oyun; hem görsel hem konu hem de oynanış açısından tam bir şölen gibi gözüküyor. Biz de ağzımızın suyu akarak sonunda oyuna kavuşacağımız gün olan 19 Ağustos’u bekliyoruz.

4) Kena: Bridge of Spirits

  • Çıkış tarihi: 24 Ağustos
  • Platform: PC, PS5, PS4

Bu ayın, bağımsız oyunlar dolayısıyla da bizim için ne kadar mükemmel bir ay olduğunun farkındasınız değil mi? Uzun süredir beklediğimiz birçok harika oyun piyasaya çıkmak için bu ayı beklemiş sanki. Hikâye odaklı aksiyon-macera oyunu olan Kena: Bridge of Spirits, başlangıçta bizi görselliğiyle adeta büyülese de daha sonra oynanışının da en az görselliği kadar kaliteli olduğunu anlıyor, bu yüzden oyuna büyük bir ilgi duyuyoruz. Ayrıca oyunda etrafımızda tatlı tatlı gezecek Rot isimli küçük ruhları sevmek için de sabırsızlanıyoruz.

5) Psychonauts 2

  • Çıkış tarihi: 25 Ağustos
  • Platform: PC, PS4, Xbox

İlk oyununu bundan tam olarak on altı yıl önce çıkartan Psychonauts, kelimenin tam anlamıyla özel bir oyun. Şahsına münhasır çizimleri, esprileri, oynanış tarzı ile birlikte oyunseverlerin aklında uzun bir süre yer eden Psychonauts, şimdi de devam oyunuyla birlikte yeni nesil oyuncuları yakalamaya geliyor. Özellikle platform oyun tarzının revaçta olduğu şu günlerde, yeni ve güzel bir platform oyunun bizlerle buluşması bizi çok mutlu ediyor. E bir de bunlar yetmezmiş gibi oyun, Gamepass’e de geliyor. Daha ne olsun yahu!

Ağustos Ayında Çıkacak 5 Film
Ağustos Ayında Çıkacak 5 Dizi

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.