Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Aralık 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Aralık Ayında Çıkacak 5 Film

1) West Side Story

 • Çıkış tarihi: 10 Aralık
 • Platform: Sinemalar

Bu yıl ne kadar güzel müzikal filmleri izledik farkında mısınız? Önce Dear Even Hansen, sonra Tick, Tick, Boom şimdi de West Side Story… Her biri birbirinden güzel bu eserler sayesinde müzikale doyduk bu yıl. Steven Spielberg’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Broadway sahnelerinden çıkıp Hollywood stüdyolarına konuk olan West Side Story bize yine; aşk, ayrılık, kavuşma ve bol bol müzik vaat ediyor. Biz de bu vaatlerine kanıp sabırsızlıkla bekliyoruz.

2) The Lost Daughter

 • Çıkış tarihi: 17 Aralık
 • Platform: Sinemalar

Hani bazı oyuncular vardır, içinde bulundukları proje ne olursa olsun sırf onlar var diye ilgimizi çeker. Olivia Colman bizim için tam olarak böyle bir oyuncu. Son yıllarda hem The Crown dizisinde hem de The Father ve The Favourite filmlerindeki performanslarıyla bizi etkilemeyi tekrar tekrar başaran ünlü oyuncumuz, The Lost Daughter filmiyle de ilgimizi çekmeyi başardı. Başlangıçta oldukça huzurlu tatil görüntüleriyle bizi karşılayan filmimiz, gerilimi yavaş yavaş yükselterek bizi koltuklarımıza sabitleyecekmiş gibi duruyor. Ben şimdiden bir gerildim.

Ha söylemedi olmasın, The Lost Daughter 17 Aralık’ta sinemalarda gösterilecek daha sonrada 31 Aralık’ta Netflix’e gelecek. Haberiniz olsun.

3) Spider-Man: No Way Home

 • Çıkış tarihi: 17 Aralık
 • Platform: Sinemalar

Şimdi gerek Marvel gerekse DC olsun, her süper kahraman içeriğine az çok heyecan yapıyoruz. Fakat sanıyorum ki şu anda Spider-Man: No Way Home filmi için yaptığımız heyecan seviyesi, Infinity War-End Game seviyesinde! Yani zaten başlı başına bir Spider-Man filmi olması yetmiyormuş gibi, Marvel evreninin bir sonraki evresi olan Multiverse’ün kapılarını açacak olması bir de üstüne Tobey Maguire, Andrew Garfield ve Tom Holland‘ın kendi Spider-Man rolleriyle filmde beraber yer alacakları söylentileri, bizim heyecanımızı atmosfere kadar yükseltti. Umarım oradan düşürmez…

4) The Matrix: Resurrections

 • Çıkış tarihi: 22 Aralık
 • Platform: Sinemalar

Hah. Geldik zurnanın zırt dediği yere. Az önce dedik ya Spider-Man için beklentilerimiz yüksek diye. Matrix için beklenti seviyemizi açıklayacak kelimeleri yan yana getiremiyoruz bile. Zira hâlâ daha efsane üçlemenin devamını getirecek bir filmin, neden ve nasıl yapıldığını idrak edemiyoruz yeterince. Yine de ümitlerimizi tek bir umuda yönlendiriyoruz o da The Matrix: Resurrections’ın kötü çıkmaması!

5) Don’t Look Up

 • Çıkış tarihi: 24 Aralık
 • Platform: Netflix

Bakın Aralık ayı sinema için öyle bir ay ki içerisinde Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Cate Blanchett, Ariana Grande, Ron Perlman ve Meryl Streep‘in yer aldığı bir film geliyor ve kimse bu filmi konuşmuyor! Yani şu oyuncu kadrosundan Leonardo DiCaprio ve Jonah Hill yan yana gelse ortalığın yıkılması gerekiyor ama gelin görün ki 2021 Aralık ayı gerçekten sinema için dolu dolu bir ay ve Don’t Look Up filmi bu ay içerisinde neredeyse “sıradan” kalıyor. Yine de gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki “bir kuyruklu yıldız yaklaşıyor.”

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

 1. filmlere Kingsman de eklenebilir. Yanlış bilmiyorsam 24 Aralık’ta vizyona girecekti.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.