Oyun takviminin bu yılki ölü dönemini de atlattıktan sonra nihayet peş peşe güzel eserlerin çıkış yaptığı mart ayının iyi günlerine geldik ama durum gerçekten de böyle mi?

Dragon's Dogma 2 adlı aksiyon rol yapma oyunundan bir görsel
Mart ayındaki oyunlara bakıyorum.

Her ne kadar dikkatleri üzerine çeken yeni yapımlar ve tozlandıkları mezarlardan kalkıp dirilen eski efsaneler bu aya damga vursa da aslında geçen yıllara kıyasla öyle dolu dolu geçen bir ay olmayacak Mart. Hatta bu durumun yılın devamında da biraz devam edeceğini, diğer oyunların arasında ağırlığını hissettirecek üç beş yapım ve ek paketin dışında özellikle geçen sene ile birlikte düşündüğümüzde önümüzde heyecanımızı çok da artıracak bir dönem yokmuş gibi görünüyor. Hadi inşallah yanılırız diyelim ve bu ayki güzel oyunların üzerinden şöyle bir geçelim.

WWE 2K24

  • Çıkış Tarihi: 8 Mart 2024
  • Platform: PC, PlayStation 4 ve 5, Xbox X/S Serisi

WWE serisinde öyle öne çıkan büyük yenilik yok ama hem Universe modu hem de geçmişten geri gelen kariyer modlarıyla birlikte oyunculara biraz daha özgürlük sunacak bir çıkış gibi duruyor. Hazır Netflix de RAW gösterisinin haklarını almışken belki son derece gerçek bir güreş dünyasına geri dönmek isteyebiliriz.

Star Wars Battlefront Classic Collection

  • Çıkış Tarihi: 14 Mart 2024
  • Platform: PC, PlayStation 5, Xbox One ve X/S Serisi

Ey eski oyuncular, yeni Battlefront oyunundan istediklerini göremeyen küskünler veya sevdikleri evrenin oyun dünyasında karşılığını bulamayan kararsız sıkı hayranlar! O eski efsanevi Battlefront serisi geri dönüyor! Tabii eskiden iki üç haftalık cep harçığımla kendisini Warband ile birlikte alıp sahip olduğum ilk lisanslı oyunlardan birisi olan Battlefront klasik yapımları bu sefer karşımıza bin liraya yakın bir etiketle geliyor. İşin bu kısmı sanırım biraz tercih meselesi. Oyun PlayStation’da sekiz yüz, Steam’de beş yüz lira civarındayken Xbox platformunda kırk lira. Acaba Xbox mu alsak?

Alone in the Dark

  • Çıkış Tarihi: 20 Mart 2024
  • Platform: PC, PlayStation 5, Xbox X/S Serisi

1992 yılındaki aynı isimli özgün eserin yeniden yapımı olan Alone in the Dark bir hayatta kalma korku oyunu. Yanlış anlamayın, hayatta kalma türüyle alakası yok, hayatta kalma korku ayrı bir tür. Yoksa su altında geçen bir hayatta kalma korku oyunu muhtemelen Subnautica’dan çok Bioshock’u andırır gibi geliyor bana. Tabii sektörün ileri gelenleri, deneyimli kıdemli çalışanları çok daha iyi bilir, onlara güvenmek gerekir.

Dragon’s Dogma 2

  • Çıkış Tarihi: 22 Mart 2024
  • Platform: PC, PlayStation 5, Xbox X/S Serisi

2012’de başlayan bu efsane, Dragon’s Dogma ve Dragon’s Dogma: Dark Arisen’dan sonra nihayet ikinci çıkışıyla birlikte mirasını sürdürüyor. Hikaye odaklı aksiyon rol yapma oyunu oyunculara deneyimlerini diledikleri gibi şekillendirme vaadiyle birlikte dikkatleri üzerine çekiyor. Fantastik bir dünyada geçen oyunda inanır mısınız kocaman ejderhalar da var!

Rise of the Ronin

  • Çıkış Tarihi: 22 Mart 2024
  • Platform: PlayStation 5

“Kaderini kendin yaz” sözüyle yola çıkan Rise of the Ronin oyunu Nioh gibi akılda kalıcı bir eserle bilinen Team Ninja’nın elinden çıkıyor. On dokuzuncu yüzyıl Japonya’sında, Batılı gemilerin kıyılarına vurduğu ülkenin tarihinin çok önemli bir noktasında geçiyor hikaye. Şogun yönetiminin son zamanlarını yaşadığı ve Japon modernleşmesinin neredeyse başlayacağı bir dünyada “Savaşın, hastalığın ve siyasi kaosun ortasında” isimsiz bir savaşçıyı oynuyor olacağız. İsimsiz yabancıyı oynamanın bedeli de iki bin lira. Özür dilerim yanlış okumuşum, 1999 TL.

Mart ayında dikkatimizi çeken oyunlar bunlardı ama eğer gözümüzden kaçan bir yapım olmuşsa lütfen cahilliğimize yorunuz ve en yakındaki yetkiliye bildiriniz. Veya yorumlara da yazabilirsiniz, bu da her zaman bir alternatif. Sonraki ay görüşmek üzere!

Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.