Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mayıs 2021’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mayıs Ayında Çıkacak 5 Film

1) Wrath of Man

  • Çıkış tarihi: 7 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Söz konusu filmler olunca hepimizin sevdiği, izlemekten keyif aldığı hatta tercih ettiği yönetmenler vardır. Bu yönetmenler arasında özellikle “Auteur” dediğimiz, kendine has bir tarzı olan yönetmenleri, Geek âlemi olarak daha çok seviyoruz. Son yıllarda çektiği şahane kurgulanmış filmleri sayesinde kalbimize taht kuran Guy Ritchie, Wrath of Man filmiyle beraber bir kez daha bizi eğlendirmeye geliyor. Özellikle yönetmenin son filmi The Gentlemen’den sonra, Jason Statham’ın başrolünde olduğu Wrath of Man filmi için heyecanlanmıyoruz desek yalan olur.

2) Those Who Wish Me Dead

  • Çıkış tarihi: 14 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Those Who Wish Me Dead gerçekten çok garip bir film. Filmin ana konusu, cinayete tanık olmuş bir çocuğu, ortadan kaldırmak isteyen katillerden korumak isteyen bir kadını anlatıyor. Bu açıdan oldukça sıkıcı gibi gözüken filmin asıl olayı ise içerisinde yer alan birbirinden ünlü isimler. Angelina Jolie’nin başrolünde oynayacağı filmde Jon Bernthal, Nicholas Hoult ve Aidan Gillen gibi birbirinden yıldız isimler yer alıyor. Haliyle de bizim filme olan bakış açımız bir anda değişiyor ve 14 Mayıs’ta gelecek filmi beklemeye başlıyoruz.

3) The Woman in the Window

  • Çıkış tarihi: 14 Mayıs
  • Platfom: Netflix

A.J. Finn’in aynı isimli kitabından uyarlanan The Woman in the Window, agarofobik yani dışarıya çıkma korkusu olan bir kadının, komşularının evinde işlenen bir cinayete tanık olmasıyla hayal ve gerçek arasında gidip gelen hayatını konu alıyor. Normal zamanlarda olsak pek etkilenmeyeceğimi düşündüğüm filmi, evlerimize sıkışıp kaldığımız şu günlerde izlemenin ne kadar doğru bir karar olduğunu sorgulamaya başladım. Zira hepimiz evlerimizde kaldığımız süre boyunca biraz agarofobik olmaya yaklaştık galiba. Yine de Amy Adams’ın başrolünde olduğu bu güzel gerilim filmini izleyeceğiz ve sonumuzun böyle olmaması için dua edeceğiz.

4) Cruella

  • Çıkış tarihi: 28 Mayıs
  • Platform: Sinemalar ve Disney Plus

Son yıllarda bu, ‘her kötü karakterin motivasyonunu anlatalım’ akımı nereden geldi inanın bilmiyorum. Başlangıçta çok sevdiğimiz Joker’in doğuş hikâyesini izledik ve ses etmedik, daha sonra Harley Quinn’in tek başına maceralarına tanık olduk eyvallah dedik. Fakat artık geldiğimiz noktada, yirmi beş yıl önce çıkmış bir animasyon filmindeki kötü karakterin hislerine tercüman olmak için film yapılır hale geldi. Gerçekten köpekleri öldürüp, derilerinden kürk yapmak isteyen bir kadının motivasyon hikâyesine ihtiyacımız var mıydı emin değiliz ama başrolde Emma Stone’un oynaması bile bizim Cruella’yı izlememiz için yeterli bir sebep. Sonrasına, sonra bakacağız.

5) A Quiet Place Part II

  • Çıkış tarihi: 28 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Bundan tam olarak üç sene önce çıka A Quiet Place’in ikinci kısmı, sonunda bizimle buluşmak üzere yola çıktı. John Krasinski‘nin yönetmen koltuğunda oturduğu ve Emily Blunt‘ın başrol olduğu film, ilk filmdeki gerilim ve korku tonunu kaldığı yerden devam ettirecek gibi gözüküyor. Açıkçası ilk filmin, hem ses dizaynını hem de oyunculuklarını oldukça fazlasıyla beğenmiş biri olarak ikinci filmi de büyük bir heyecanla bekliyorum.

Mayıs Ayında Çıkacak 5 Dizi
Mayıs Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.