Nisan ayı gelir gelmez her ay yaptığımız gibi bu ay da hangi oyunların bizimle buluşacağına bir baktık ama bu sefer bir şeyler farklı gibi, büyük bir şeyler değişiyor gibi.

Oyun çıkışları açısından nisan ayına boş demeyelim de daha özel kitlelere yönelmiş, daha eşsiz yaklaşımlarla inşa edilmiş oyunların çıkış yaptığı bir ay diyelim. Yine de Nisan ayında da aslında epey ilginç oyunlar yayınlanıyor ve geliştiriciler ile yayıncıların yaptığı ilginç tercihlere tanık oluyoruz. Hadi gelin bu ay ne gibi oyunların bizi beklediğine bir bakalım.

House Flipper 2

Zaten PC için çıkış yapmış olan House Flipper 2 bu sefer de konsol oyuncularıyla buluşacak.

  • Çıkış Tarihi: 10 Nisan 2024
  • Platform: PlayStation 5 ve Xbox Series X/S

Grounded

Grounded normal şartlar altında Xbox ve PC platformları için çıkmışken ve Microsoft’un Xbox saflarını güçlendirmesi gereken bir oyun rolündeyken her nedense yöneticiler ilginç bir tercih yaptılar ve Grounded da dahil olmak üzere birkaç Xbox özel oyununu Switch ve PlayStation platformlarına da çıkartma kararı aldılar. Tabii ki böylece platforma özel oyunlar devrinin üzerine bir taş daha konulmuş oldu. Bir yandan PlayStation özel oyunlarının bir bir Steam gibi PC platformlarına çıkmasıyla, bir yandan da Xbox oyunlarının PlayStation tarafına gelmesiyle galiba oyun dünyasının bir çağını geride bırakıyoruz. Asıl soru ise sonraki çağda neler olacağı, konsol savaşlarının bitmesiyle birlikte sonraki büyük rekabetin nasıl geçeceği, sonraki savaş meydanlarında hangi kozların kimler tarafından masaya sürüleceği.

  • Çıkış Tarihi: 16 Nisan 2024
  • Platform: PlayStation 4 ve 5 ve Nintendo Switch

Teenage Mutant Ninja Turtles Arcade: Wrath of the Mutants

2017 yılında çıkış yapan arcade oyununun konsoller ve PC üzerinde oynanabilmesi için düzenlenen bir çıkış bu. Leonardı, Michelangelo, Donatello ve Raphael gibi çeşitli yeşil canlıları oynayabileceğiniz bu “beat-em-up” oyununda özgün yapıma ek olarak yeni bölümler ve boss savaşları eklenmiş.

  • Çıkış Tarihi: 23 Nisan 2024
  • Platform: PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Series X/S, Nintendo Switch, PC

Stellar Blade

“İnsanlık için Dünya’yı kurtarın” gibi son derece özgün ve daha önce kesinlikle hiç göremediğimiz yaratıcı bir sloganla yola çıkan Stellar Blade müthiş bir görsellik, heyecanlı bir aksiyon sekansları ve unutulmaz maceralarla öne çıkacağını iddia ediyor. Yine de ben diyorum ki “İnsanlık için Yozgat’ı kurtarın” gibi bir slogan daha iyi iş görebilirmiş.

  • Çıkış Tarihi: 26 Nisan 2024
  • Platform: PlayStation 5

Braid Anniversary Edition

Bağımsız oyun denilen kavramı herkesin zihnine taşıyan oyunlardan birisi olan bu efsanevi yapım zamanında çıktığında sahip olduğu düşük çözünürlüklü görselleri geliştirerek ve “director’s commentary” tarzında kapsamlı bir yorumlamayla yeniden bizlerle buluşuyor. İki ileri bir geri yapmaya hazır olun çünkü bu oyunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsanız sizi çok ama çok güzel bir macera bekliyor.

  • Çıkış Tarihi: 30 Nisan 2024
  • Platform: PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Series X/S, Nintendo Switch, PC
Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.