House of the Dragon çıktığı senenin en popüler dizilerinden olmuş ve bizlere öncüsü Game of Thrones’un son sezonlarıyla yaşattığı hayal kırıklığını unutturmuştu. Yeni sezonu merakla beklerken geçtiğimiz yılın sonlarında bir teaser görmüştük. Bugün ise tam teşekküllü bir fragman sonunda yayınlandı.

House of the Dragon’ın dolu dolu fragmanının güzel bir pazarlama noktası da iki rakip için iki farklı fragman yayınlamış olması. Hatta buna “Düello Eden Fragmanlar” demişler youtube kanallarında. Savaş nidalarının arşa çıktığı fragmanlarda kendi hakkı olan tahtı isteyen Rhaenyra ile oğlunun krallığını korumaya çalışan Alicent ön planda tabii. Alicent’ın babası tahtı ve barışı korumanın bedelinin zorlu olacağını söylerken umursamaz karakterimiz Daemon ise eşinin(yeğeninin de aynı zamanda) olanı geri almak için ültimatom veriyor yeşillere. Aegon hiç de yeri sağlam bir kral gibi durmasa da kardeşi Aemond neler yapacak merakla bekliyoruz. Ağustosta gelmesini beklerken 16 Haziran’da bizlerle buluşacağını bu fragmanlarda öğrendiğimiz dizimizin ikinci sezonunun ilkinden biraz daha kısa olacağı da öncesinde söylenmişti.

House of the Dragon cidden çok zevk vermişti ilk sezonuyla bana da. Gelişini pek de umursamamıştım açıkçası ve bu yüzden de ekstra etkili olmuştu iyi çıkması. İkinci sezonu çıktığında o sıralarda The Boys’un da yeni sezonu başlamış olacak. Yani yaza çok güzel gireceğiz belli ki. Daha önceki haberlerde de dediğim gibi ben yeşillerin tarafındayım. Westeros tarihi bize neler gösterecek onu da merakla bekliyorum tabii. Tek bir romandan uyarlandığı için çok sünüp de baymaya başlamayacağını da tahmin ediyorum House of the Dragon’ın. İnşallah ilk sezondan bile daha başarılı bir sezon izleriz. İlk sezonun üzerinden geçen iki seneden sonra ise direkt sezon tekrarı olmasa da bir recap fragmanı iyi gelebilir. Tahminimce hazirana doğru onu da görürüz.

House of the Dragon sizin bekledikleriniz arasında mı? Fragman bu bekleme işini zorlaştırdı mı? İkinci sezon gelmeden önce ilk sezonu tekrar izlemeyi düşünüyor musunuz? Cevaplarınızı bizlere iki farklı noktadan aktarabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.