Aquaman and the Lost Kingdom yapım aşamasında yaşanan krizler, olumsuz geçen ön gösterimler ve tabii Amber Heard’ün Johnny Depp ile olan davasından sonra filmden atılması için düzenlenen imza kampanyaları ile gündeme gelmişti.

Yakın zamanda Warner Bros. Discovery şirketinin de filmden umudu olmadığı için reklam kampanyasına para harcamak istemediğini öğrenmiştik. Tüm bu yaşananların üstüne birkaç gün önce teaser‘ı verilen ilk fragman tamamıyla karşımızda duruyor artık.

Aquaman and the Lost Kingdom filminde, dört yıl önce isteksiz bir şekilde Atlantis tahtının varisi olduğunu öğrenen ve sonunda kaderine razı gelen Arthur Curry bu sefer hem krallık işi ile uğraşıyor hem de Mera ile sahip oldukları evladına bakıyor. Esprili bir tonda başlayan fragmanın sonrasındaki dakikalarda işler kızışıyor tabii ve görüyoruz ki bir önceki filmin yan kötülerinden Black Manta babasının intikamını almak için geri dönmüş ve Aquaman’in sevdiği her şeyi yok etmeye kararlı. Onu durdurma yolunda ise adeta Thor: The Dark World filmini andırır şekilde düşmanı üvey erkek kardeşi Orm’dan yardım istiyor baş karakterimiz. Aquaman yedi krallığı bir araya getirip Black Manta’yı durdurmak ve sevdiklerini kurtarmak zorunda.

Aquaman and the Lost Kingdom için hiçbir beklentim yoktu zaten de bu fragman beni haksız çıkartmadı. Ne kadar klişe, basit, zorlama duruyor anlatamam. Hele o CGI’dan gelen “bulanık” görsellik acayip rahatsız etti fragman boyunca. Sinemada izlemeyi geçtim, dijitale geldiğinde bile izlemek ne zaman nasip olur bilmiyorum. Kaliteyi aşağı çeke çeke, “Nasılsa izlenir.” diye diye vasat filmler yapa yapa bitirdiler türü. Birkaç yıla kalmaz, senede maksimum iki tane çizgi roman filmi izlemeye döneriz. Bu noktada çok da üzücü bir şey mi bu bilmiyorum çünkü özellikle son iki senedeki çoğu işten hayal kırıklığı ile çıktım.

Aquaman and the Lost Kingdom fragmanını beğendiniz mi? Amber Heard’ün sadece tek bir sahnede gözükmesi dikkatinizi çekti mi? Sizce aksiyon iyi duruyor mu? Fikirlerinizi bizlerle klişelere sığınmadan paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

  1. perincekbaskan Cevap ver

    sırf amber heard oldugu icin izlemeyecegim,benim gibi bircok insan var,bırakın yaptiklari secimlerin sorumlulugunu alsınlar,herhangi bir yazı yazmayın.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.