Entertainment Weekly ile gelecek olan ve The Mandalorian, Ahsoka, The Book of Boba Fett gibi dizileri bir sonuca ulaştıracak film hakkında konuşan Jon Favreau ve Dave Filoni, yapım için söylenen The Avengers benzetmesinin çok da uzak olmadığını belirtti.

The Avengers ile göstereceği benzerlik için Dave Filoni söze şöyle girmiş: “Biz doğru bölge kodundayız. Biz kesinlikle doğru alandayız. Bence bu ‘Ben nasıl bunun içinde yer alacağım?’ diyen karakterlerin isteklerinin yansıtılması olacak. Jon Favreu ve ben bunun için çabalıyoruz.” Bu noktadan sonrasında yazarlara  Star Wars: Return of the Jedi ile Star Wars: The Force Awakens arası dönemin neden bu kadar bereketli olduğu da sorulmuş ve ikili bunun için de şunları demiş: “Orijinal üçlemeyle büyüyen biri olarak Star Wars: Return of the Jedi sondu. ‘Ama sonra neler olmuş?’ diye sorarken buluyordun kendini. Ve sonra Episode VII o kadar yıl sonraki zaman diliminde geçince, çocukken asla bu kadar uzun zaman sonra olacağını düşünmemiştim, ama mantıklı geldi. ‘Vay canına! Yani önceden bildiğimiz bir sürü şey muhtemelen orada. Bunu nasıl gün yüzüne çıkarırız?’”. Aradaki yıllar cidden kolay kolay tüketilecek bir zaman dilimine tekabül etmiyor.

Servis sistemi Star Wars markasına yaradı.

Duyurulan üç Star Wars filmi arasında internette en çok heyecan uyandıranı bu. Şaşırtıcı bir olay değil tabii ama inşallah The Book of Boba Fett ve The Mandalorian tarafındaki son sezon ile hafiften ağzımıza yerleşen ekşimsi tat Ahsoka ile tekrardan silinir de evrenin bu tarafına yani Mandoverse kısımlarına duyduğumuz sevgide bir zedelenme olmaz! Bir yandan da bu filmin geliyor olması bu kadar sezon yatırım yaptığımız karakterler için güzel bir deneyim fırsatı da sunacak. Daha da büyük bütçe ve anlaşıldığı kadarıyla bir nevi final havasında olmasıyla elini korkak alıştırmayan bir hikaye de olası tabii. İnternette çeşitli sohbetlerde dönen orijinal üçlümüz Luke Skywalker, Han Solo ve Leia Organa birisi veya tamamı gözükürse bir yerinde zaten değmeyin keyfimize! Ama ben CGI ile gençleştirme olayından ziyade düzgünce yeni oyuncular seçilmesini isterim, böylece başka projelerde de rollere dönebilirler uzun vadede.

Yazarların açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Mandoverse sevginizde bir dalgalanma var mı son zamanlarda? Disney+ tarafında sizce başka hangi hikayeleri dizi olarak getirmeliler? Yorumlarınızı yapmak için aşağıya “toplanın”!

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.