Suzanne Collins’in aynı adlı romanından uyarlanan Hunger Games serisi, beşinci filmiyle sinemalara geri dönüyor.

Jennifer Lawrence’a ilk büyük çıkışını kazandıran ve distopya evreniyle dönemin gençlerini coşturan Hunger Games serisinin beşinci filmi The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes filminden ilk fragman geldi. Bir önceki filmle arasında sekiz yıl bulunan film, orijinal serinin yarım asır öncesine odaklanıyor. Filmin yönetmeni, daha önce serinin üç filmini yöneten Francis Lawrence. Fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çıktığı zamanlarda fırtına gibi esen serilerin bir yolunu bulup geri dönmelerine aşina olduğumuz bir dönemdeyiz. Her şey bir yana Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi seriler bile çeşitli platformlar üzerinden baştan yaratılıyor. Hâl böyle olunca Hunger Games de kendine bu kervanda yer buluyor. Katniss Everdeen karakterinin yer almayacağı yeni film, muhtemelen hiç Hunger Games izlememiş seyircinin de bir şey kaçırmadan konuya dâhil olabileceği bir yapım olacak. Film, “medya tanrıları için çocukları kurban verme” konseptinin ilk ortaya çıktığı zamanları anlatacak.

Coriolanus Snow – Lucy Gray Baird

Filmin oyuncu kadrosu şu şekilde;

En son Shazam: Fury of the Gods filminde Anthea karakterine hayat veren Rachel Zegler, Lucy Gray Baird rolünde. Game of Thrones’un Tyrion Lannistar’ı karizmasından bir şey kaybetmemiş halde; oyunun yaratıcısı Casca Highbottom rolünde. Suicide Squad’ın Amanda Waller’ı Viola Davis; Dr. Volimnia Gaul rolünde. Tom Blyth; Coriolanus Snow ve Hunter Schafer da onun kuzeni Tigris Snow rolünde.

Serinin diğer filmlerini tekrar izlemek ve hatta kitapları okumak isterseniz daha zamanınız var. The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes, 17 Kasım’da sinemalarda.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.