Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mayıs 2023’te görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mayıs Ayında Beklediğimiz 5 Film

Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2023
  • Platform: Sinemalar

Guardians of the Galaxy ekibi Holiday Special’i saymazsak, ikinci filmlerinden beş yıl sonra bu ay bizlerle olacaklar. Vol.3’te Chris Pratt’ın Star-Lord’unun başını çektiği koruyucularımızın bu seferki macerasını, Gamora’nın kaybının sersemliğini üzerlerinden atmaları, Star-Lord ile ikilinin sorunlu ilişkisinin düzelme çabaları ve son bir macera ile tüm eski dostların yolunun Will Poulter’ın canlandırdığı Adam Warlock ile kesişmesi oluşturacak. Hatırlarsanız James Gunn filmdeki ana odağının Rocket olduğunu, onun hikâyesinin anlatılması gerektiğini söylemiş ve ilk fragmanlarda da Rocket’in öne çıktığını görmüştük. Ekibin hikâyelerini bağlayacak olan bu son macerasında Groot artık yetişkin; onun yerine yeni sulu sevimlimiz geçmişine eğileceğimiz bir Bebek Rocket olacak mı, bakalım.

The Pope’s Exorcist

  • Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2023
  • Platform: Sinemalar

Russell Crowe’un başrolünde yer aldığı korku türündeki The Pope’s Exorcist aslında geçtiğimiz ayın başlarında vizyona girmiş fakat ülkemiz sınırları dâhilinde seyircilerle buluşamamıştı bu yüzden kendisine listemizde bu ay yer veriyoruz. Julius Avery’nin yönettiği film, Vatikan’ın baş şeytan kovucusu Gabriele Amorth’un hayatına odaklanıyor. Hayatı boyunca binlerce şeytan çıkartma ritüeli gerçekleştiren Amorth’un bir çocuğu kurtarmak için girişeceği bu son vakası ise onu Vatikan’ın yüzyıllarca gizlediği bir komployu ortaya çıkartmaya itecek.

Fool’s Paradise

  • Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 2023
  • Platform: Sinemalar

Nasıl bir film olacağını önce ismi sonra da kadrosuyla belli eden Fool’s Paradise; işleri pek rast gitmeyen bir reklamcının, akıl hastanesinden henüz çıkan bir adamın kaprisli bir oyuncuya tıpatıp benzediğini hasbelkader keşfetmesi ve onu büyük bir yıldıza çevirmeye çalışmasının hikâyesi. Kadrodaki isimleri sıraladığımızda şöyle gidiyor: Charlie Day, Ray Liotta, Ken Jeong, Adrien Brody, Jason Sudeikis, Edie Falco Charlie Day, Ray Liotta, Ken Jeong, Adrien Brody, Jason Sudeikis, Edie Falco, Jason Bateman ve John Malkovich. Daha da saymamıza gerek var mı?

Hypnotic

  • Çıkış Tarihi: 12 Mayıs 2023
  • Platform: Sinemalar

Senaryosunu Max Borenstein ve Robert Rodriguez’in yazdığı ve başrollerinde Ben Affleck, William Fichtner ve Alice Braga’nın yer aldığı Hypnotic; konusu, fragmanı ve kadrosuyla oldukça heyecan verici gözüküyor. Affleck filmde, kayıp kızını bulmaya kararlı olan dedektif Danny Rourke’u canlandırıyor. Danny, bir banka soygununu araştırırken kendisini psişik kabiliyetleri olan bir kadından yardım alırken ve kızının kaybolmasının gizli birtakım başka olaylarla bağlantılı olduğunu keşfederken buluyor. Eski usul bir psikolojik gerilimi içeren filmin detaylarına ve ülkemizde bu ayın takvimine alınmamış olsa da bizi neden heyecanlandırdığına bakmak için Hypnotic hakkındaki şu yazımıza davetlisiniz.

Fast X

  • Çıkış Tarihi: 19 Mayıs 2023
  • Platform: Sinemalar

Bizlere hitap edip etmemesinden bağımsız olarak Fast and the Furious büyük bir seri ve yirmi iki yıllık bir serüvenin ardından popülerlik açısından adını neredeyse Star Wars gibi eski ve klasik serilerin yanına yazdırmış durumda. Serinin onuncu filmi ya da kısaca Fast X, sondan bir önceki film olacak. Fragmanda bir geriye dönüş emaresi olarak Gasolina çalıyor, tempo hiç düşmüyor, Jason Mamoa’nın Dante karakteri yeni bir villain olarak geliyor… Bir noktada bir nesli adım adım kapatıyoruz dolayısıyla bu ay listemizde bir Fast and the Furious filmi var.

Mayıs Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

Mayıs Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.