Batman ve Iron Man benzeri Tek-Knight karakteri, önce Gen V arkasından da The Boys dizilerine geliyor.

The Boys Presents: Diabolical‘ın ardından The Boys evreninde geçen Gen V dizisinde ana seride görmediğimiz birçok karakterle tanışacağız ve bunlardan bazıları Gen V’nin ilk sezonunun ardından The Boys 4. sezona doğrudan geçiş yapacak. Aralarından en dikkat çekicisi ise The Boys evreninin Batman ve Iron Man uyarlaması karakteri Tek-Knight olacak. Her şeyden önce fragmanı tekrar görmek isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

Gen V dizisine gelen Tek-Knight, sizin içib biraz Barman biraz Iron Man
Gen V dizisine gelen Tek-Knight biraz Batman biraz Iron Man

Gen V dizisini beklemek için birden fazla sebebiniz olabilir. Dizinin X-Men uyarlaması olması yani süper güçlere sahip gençlerin, kendileri gibi güçlere sahip olan hocalar tarafından bulunup yetiştirildiği bir okul konseptini içermesi belki bunlardan bir tanesidir. Dış dünyaya adapte olmakta sorun yaşayan bu gençlerin, kendi aralarında da hâlâ kendilerini yabancı hissetmeleri; kendilerini bulup güçlerini test ederken bir yandan ahlaki, duygusal ve vicdani sınırlarının da test edildiği, üzerine X-Men’de asla görmeyeceğiniz bir şey olarak; sadece Vought Internationalın ürünlerinden biri olarak yetiştirildiklerini fark etmeleri ilginizi çekebilir.

Belki de The Boys’un giderek geniş bir evren hâline gelmesi ve spin-off‘lar üretmesi, ilginizi çeken başka bir sebeptir. Bir yandan Ashley, A-Train, artık aptallığından gına gelen Deep ve ufaktan Soldier Boy gibi karakterleri yeniden görmek, bir yandan da evrene eklenen yeni karakterlerle tanışma fikri diziyi izlemenize sebep olabilir. Hele bunlardan biri Batman ve Iron Man’den uyarlanmış olan Tek-Knight karakteriyse.

The Boys 4. sezonda Dean Morgan tarafından canlandırılması beklenen karakter, Gen V ilk sezonda Derek Wilson tarafından canlandırılacak.
The Boys 4. sezonda Jeffrey Dean Morgan tarafından canlandırılması beklenen karakter, Gen V ilk sezonda Derek Wilson tarafından canlandırılacak.

Gerçek adı Robert Vernon olan ve Derek Wilson’ın canlandırdığı Tek-Knight, giydiği süper teknolojik zırhın yardımıyla süper kahramanların arasındaki yerini alıyor. Batman’in aklı, disiplini ve tekniğine sahip olmadığı için; uçabilen, bir şeyler fırlatabilen ve oldukça dayanıklı bir zırh onu aksiyon içinde tutmaya yarıyor. Tabii bu zırha sahip olması ve Seven değil Payback üyesi olması biraz Iron Man’i andırsa da ofis hâline getirdiği mağarası, kendisine yardım eden bir uşağı, yanına aldığı sidekick’leri ve Batmobile benzeri aracıyla Tek-Knight daha çok bir Batman uyarlaması gibi duruyor.

Tabii bu karakter The Boys evrenine, onun kurallarına göre uyarlanıyor. Karşınızda süper iyi bir karakter olması ihtimali pek bulunmuyor ama yeni sezonda da yeri garanti olan Tek-Knight, Butcher ve ekibinin ikna edici yöntemleriyle Homelander’ı alaşağı etmek için ittifak yapmaya müsait bulunuyor. Ekip, onun imkânlarını kullanırken belki de o da aynı Injustice’te olduğu gibi; dünyayı korku evine çeviren uçan pelerinlinin karşısına çıkabilecek bir karakter gibi duruyor. Ya da Tek-Knight’ın, Homelander’ın tarafını tutması ihtimali de bulunuyor.

Belki de ilerde Soldier Boy’un yapamadığını Tek-Knight yapar.

Bu karakterin ve diğer sebeplerin size Gen V izlemek için ilgi çekici gelmiyor olması da ihtimal dâhilinde. Sadece The Boys sezonları arasındaki uzun sürede beklemekten bıktığınız ve diziyi üçüncü defa baştan izlemek istemediğiniz için kendinizi Gen V dizisine gün sayar bulmuş olabilirsiniz. Sebebi artık ne olursa Tek-Knight ve diğerleri; 29 Eylül’de ilk üç bölümüyle Prime Video’da olacak. Kalan bölümlerse birer hafta arayla teker teker yayınlanacak.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.