Madame Web fragmanı bize üç adet Spider-Woman ve bir adet kötü Spider-Man sunuyor. Yine de bilemedik.

Sony’nin, Spider-Man karakterlerinden oluşan bir film evreni kuracağını ilk duyduğumuzda nasıl heyecanlanmıştık hatırlıyor musunuz? Yok Venom’u, yok ikincisi, yok Morbius’u derken birer birer pişman olmuştuk hani. Şimdi bu evrenin sıradaki halkasını görmek için toplanıyoruz. Madame Web fragmanı çıktı ve Son Durak tarzı gerilim filmlerinin üzerine cosplay yapılmış hâli gibi duruyor.

Madame Web fragmanı

Yapımcı ekibin işinin zor olduğunu başta belirtelim. Madame Web, Spider-Man karakterleri arasındaki en gizemli kişi olabilir. Psişik güçleri ve aniden ortaya çıkıp kaybolmalarıyla tam olarak bilmece gibi bir karakter. Aynı zamanda Venom, Morbius ve geçen yaz fragmanı çıkan Kraven the Hunter’ın yanında; ortada bir Spider-Man yokken çekilmesi en zor Spider-Man karakteri. Bunlar göze alınarak böyle bir filme girişilmiş ve açıkçası ilk duyurulduğundan beri olan merakımız şu fragmanı izledikten sonra da yerinde duruyor. Yine de fragmandaki karakter, şimdiye kadar gördüğümüz Madame Web’e benzemekten çok, Son Durak serisindeki ölümleri önden gören karakterleri andırıyor.

Fragmanın tonundan anladığımız kadarıyla da harbiden sürekli iki adım geleceği görüp bunu değiştirmeye çalışan bir karakter izleyeceğiz gibi duruyor. Üç Spider-Woman’a baktığımızda güçlerinden tutun, karakterlerine ve kostümlerine kadar haklarında pek bir şey anlamaktan ayrıca uzağız.

Madame Web fragmanı
Sydney Sweeney (Julia Carpenter), Dakota Johnson (Madame Web), Celeste O’Connor (Mattie Franklin), Isabela Merced (Anya Corazon), Tahar Rahim (Ezekiel Sims)

Filmin antagonisti Ezekiel Sims tam bir villain mı olacak yoksa onun görüsündeki gelecekte bu karakterlerin hayatta olması kötü sonuçlar doğuracağı için onlara saldıran ve günün sonunda onların yanında yer alan biri mi olacak bilmiyoruz. Fragmandan gördüğümüz kostümüyle, slasher kafasındaki bein movie’lerden çıkma, paranormal bir Spider-Man’e benziyor. Yani bakar mısınız, maskenin üzerindeki kırmızı lenslerin arasından gözleri görünüyor.

Filmin yönetmeni Defenders ve Jessica Jones’tan bölümler yönetmiş olan T.J. Jones ve film 14 Şubat’ta vizyona girecek gibi duruyor. Siz, Madame Web fragmanını nasıl buldunuz? Sizce iyi kotarılmış senaryo ve karakterlerle birlikte seyirciyi pişman etmeyecek bir film görür müyüz yoksa Venom ve Morbius’tan hallice mi olur?

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.