Spider-Man: No Way Home bundan iki sene önce vizyona girdiğinde üç Spider-Man’i bir arada ilk defa görüşümüzle oldukça büyük sükse yapmıştı. Filmden arada sırada hala haberler alıyoruz. Bunlardan en yenisi ise oldukça şaşırtıcı çünkü filmden ortaya çıkan yeni konsept çalışmalarına göre, bir zamanlar filmin ilk perdesindeki Spider-Man ile Doctor Strange arasında geçen kapışma eski Spider-Man filmlerinden sahnelerde olacakmış.

Spider-Man: No Way Home için bu noktaya nasıl gelindiğini; konsept görsellerini paylaşan Phil Saunder’dan dinleyelim: “Spider-Man ve Doctor Strange arasındaki çoklu evrende geçen kovalamacanın ilk baştaki hallerinden birinde kavga etmelerinin sebebi büyünün kaynağı üzerineydi. Bu versiyonda Vishanti’nin Kitabı üzerineydi yani. Kovalamaca da eski Spider-Man filmlerinden sahneler içinde geçecekti. Bu fikir üzerine çalışmamız için birkaç günümüz vardı, eski filmlerden görüntüleri alıp Spider-Man ve Doctor Strange’i içlerine koyduk. Tanıdık sahneleri alıp yerçekimini ve bakış açılarını sahnenin aslında gerçekleşen aksiyonun tersi yönünde ayarlama fikrini sevdim.” Haberin kapağında ve içinde bu görsellerden bazılarını görebilirsiniz. Daha fazlası için de şuraya gidebilirsiniz.

Spider-Man: No Way Home her şeye rağmen eşsiz bir deneyimdi. Avengers: Endgame’den sonra tekrardan farklı bir rüyaya şahitlik etme konusunda şanslıydık. Fakat filmdeki üç Spidey’nin etkileşimini ne kadar sevsem de birlikte oldukları aksiyonlar çok yavan gelmişti. Bu konseptteki sahne diğer Spider-Man’lerin filmde olacağının spoilerını verirdi ama o zamana çoktan sızmıştı zaten! Yine de böyle fikirlere bakıp “Nasıl olurdu acaba?” diye düşünmek eğlenceli.

Spider-Man: No Way Home sizde hala bir tebessüm uyandırıyor mu? Bu konseptteki olayın gerçekleşmesini ister miydiniz? Başka MCU filmlerinde bu tür konsept aşamasında kalan şeylerden hangisi için hala içiniz sızlıyor? Fikirlerinizi sadece fikir aşamasında kalmadan yorumlara doldurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.