Hollywood içinde devam etmekte olan senarist ve oyuncu grevleri filmlerin ertelenmesine sebep olmaya devam ediyor. SpiderVerse de dahil olmak üzere Sony’nin SPUMC evreni filmleri ve animasyon kanadı bu durumdan etkilenen en son yapımlar oldu.

Hiçbirimizin umursamadığı Kraven the Hunter filmi neredeyse bir yıl ötelenerek bu senenin ekim ayından önümüzdeki yılın ağustos ayına geçiş yaptı. Venom serisinin üçüncü ve muhtemelen son filmi olacak yapım ise vizyon tarihine kavuştu ve tam bir sene sonra 12 Temmuz 2024’te sinemalarda olacak. Bu garabet evren adına tek merak ettiğim iş olan Madame Web ise mevcut 16 Şubat 2024 tarihini iki gün öne çekerek 14 Şubat’ın ekmeğini yemeye çalışacak reklam kampanyasında.

SPUMC tarafını bir kenara bırakıp SpiderVerse tarafına döner isek çok da şaşırtıcı olmayan bir biçimde zaten ertelenmesinin beklendiği Spider-Man: Beyond the SpiderVerse ise önümüzdeki yılın mart ayı için sahip olduğu vizyon tarihini kaybetti ve yeni bir tarih de verilmedi film için. Daha önce şurada bahsettiğimiz durumlar düşünülünce filmin en iyi ihtimalle bile 2025’ten önce gelemeyeceğini söylemek karamsarlık değil gerçekçilik olur anca.

Mevcut grevleri insan hakları açısından zaten destekliyorken, kendim için de destekliyorum daha önce de dediğim gibi. Sony’nin SPUMC evrenine verdiği hasar konusunda ise tabii ki üzülmedim. Kraven gelmese de olur, Madame Web zaten değişik dursa da iyi çıkması zor, Venom da Venom işte; iki filmi de biliyorsanız üçüncüyü çoktan izlediniz muhtemelen teorik olarak. SpiderVerse meselesine ise bundan iki ay önce yıkılırdım belki üzüntüden ama zaten insanlar kadar beğenmediğim Spider-Man: Across the SpiderVerse üzerine düşündükçe ve tabii ikinci kez izleyip, bir de üstüne ilk filmi de izleyerek daha da net karşılaştırabilince o üzüntü hiç olmadı bende. Hatta şöyle söyleyeyim, üçüncü film gelmese bile arada sırada internette denk geldikçe “Tüh, bunun da devamı gelmedi.” der hayatıma devam ederdim en fazla. Kahrolma ya da deli gibi merak sahip olacağım tepkiler olmazdı.

Bu tarih değişikliklerinden sizi en fazla hangisi üzdü? SpiderVerse devam filmi hakkında hisleriniz nedir? Venom serisini sever misiniz? Yazacaklarınızı ertelemeden hemen aşağı doldurun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.