Spider-Man: Across the SpiderVerse filminin yapımcılarından Chris Miller ve Phil Lord ikilisi verdikleri röportajların birinde devam filmi olan Spider-Man: Beyond the SpiderVerse’ün ertelenme olasılığı hakkında yorum yaptı.

Şunu söylemek isteriz ki Beyond the SpiderVerse’ü harika yapmak için gereken zaman neyse o kadar zaman kullanacağız. Ve bu vizyona uymayan bir tarih belirlemeyeceğiz.” Şeklinde konuşan ikili daha öncesinde Spider-Gwen’e sesini veren Hailee Steinfeld’in henüz devam filmi için hiçbir şekilde seslendirme sürecine başlamadıklarını açıklamasıyla paralel bir yorum yapmışlar açıkçası. Ayrıca Spider-Man: Across the SpiderVerse için çalışan animasyon ekibindeki anonim kişilerin de yine devam filminin yetişmesinin çok zor olduğunu söylediğini hatırlatalım. Daha hiçbir şeye dokunmamışlar bile neredeyse.

Genel kanının aksine Spider-Man: Across the SpiderVerse’ün ilk filmden iyi olduğunu düşünmüyorum. Devam filmi için her ne kadar hala daha beklentim olsa da inşallah daha derli toplu ve ikinci filmden ziyade ilk filme yakın bir yapım görürüz tatmin edicilik anlamında.

Ayrıca her ne kadar sanatçıların ölümüne saatlerce ve günlerce çalıştırılmasını tabii ki desteklemiyor olsam da mevcut durumun beni sinir ettiğini de söylemeden edemeyeceğim. Madem yetişmeyeceği böyle barizdi ve filmin 2024’ü bırakın 2025’te gelmesi bile olumlu sayılabilecek bir şey o zaman neden ikinci filmin sonunu bu kadar ucu açık bıraktınız? Ben de sanıyorum ki iki filmi benzer süreçlerde götürdüler de üçüncü film o sebeple yetişecek seneye diye. Bir hayal kırıklığını daha kaldıramam Sony, o yüzden inşallah beklediğimize pişman etmezsin o finalden sonra.

Spider-Man: Across the SpiderVerse’ü beğendiniz mi? Devam filminden beklentileriniz nedir? Daha önce söylenen vizyon tarihine yetişmeme ihtimali sizi de sinir ediyor mu? Fikirlerinizi çok da ertelemeden bize yollayın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.