The Witcher üçüncü sezonundan ilk tam fragman geçtiğimiz günlerde düzenlenen Summer Game Fest gecesinde yayınlandı.

Henry Cavill diziden ayrıldığı için onu da son kez Geralt of Rivia olarak göreceğimiz dizinin reklamı için hâlâ onun tanıtım yaptığını görmek garip gelmedi değil. Geralt, Ciri ve Yennefer üçlüsünün bir yandan yeni diyarlara yolculuğunu izlerken bir diğer yandan da meşhur Wild Hunt grubundan kaçışına tanık olacağız. Tabii bu sırada Geralt Ciri’yi eğitmeye devam ederken, Yennefer’de onun büyü konusundaki potansiyelini anlamaya çalışacak. Kılıçlı aksiyon sahneleri yine güzel dursa da –özellikle ilk sezondakine benzer tek çekim sahne- CGI içeren sahnelere şu kalan sürede çalışmaya devam ediyorlardır inşallah. Ciri’nin yaratığın üzerinden zıpladığı sahnede tüylerim diken diken oldu valla!

İşin içine Wild Hunt’ın girmesiyle seriyi normal bilinirliğinden adeta yıldız seviyesine çıkaran The Witcher 3: Wild Hunt adına da bir şeyler görme ihtimalimizin yüksek olduğu The Witcher 3. Sezon iki parça hâlinde 29 Haziran ve 27 Temmuz tarihlerinde Netflix platformunda olacak.

The Witcher dizisi ilk sezonuyla beğenilse de sonrasında pek de konuşulmadı geek camialarda. “Fena değil.” seviyesini çok da aşamadı yani. İnsan eğer bu iş Netflix değil de HBO Max filan gibi bir platformda olsa ne kadar fark olurdu diye düşünmeden edemiyor zaman zaman internet yorumlarında da bahsedildiği gibi. Ya da mesela sağlam bütçeli bir film serisi de yine daha iyi olurdu belki.

Zaten hep beraber göreceğiz ama Henry Cavill da bu sezondan sonra olmayarak resmen diziyi yaşayan ölü kıvamına getirdi bence. Dördüncü sezon yine de neyse de beşinci sezona gelemeden bir iptal haberi alırsak şaşırmam. Bir yandan da uyarlama eseri bu kadar iyi bilip de yazar ekibiyle tartışan bir başrol insanda sempati uyandırmıyor değil. Henry Cavill ise dizi tarafında Amazon bünyesinde bir Warhammer 40.000 işi için uğraşıyor bildiğimiz kadarıyla.

The Witcher hala takip ettiğiniz bir dizi mi? Liam Hemsworth Henry Cavill’ın yerini doldurabilir mi? İşin ilginci role daha çok yakışıyor bence. Netflix sizce diziyi iki sezon daha sürdürür mü? Kitaptan aktarılmasını merakla beklediğiniz bir bölüm var mı? Fikirlerinizi yarısında yazan kişiyi değiştirmeden ilgili yere kondurabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.