Summer Game Fest, Geoff Keighley tarafından E3 etkinliğinin yokluğunda birkaç senedir düzenlenen bir oyun gecesi.

İki hafta önceki Playstation Showcase sunumunu saymazsak yılın oyun duyuruları dönemini başlatan etkinlikten bizim en dikkatimizi çeken on anı aşağıya bırakıyoruz.

1) Prince of Persia: The Lost Crown Duyuruldu!

Biz daha hâlâ önümüzdeki yıllarda bile gelmesi zor Prince of Persia: The Sands of Time remake’ini düşünürken Ubisoft Summer Game Fest sunumunda bir sürpriz yaparak aradaki zamanda biraz da olsa gönlümüzü almak için yapılmış hissi veren 2.5D metroidvania türünde olacak bir PoP oyunu duyurdu. Zaman yetenekleri kullanacağımız, akrobasi ve tabii kılıç dövüşleriyle dolu oyunda mitolojik Pers dünyasında bir efsaneye dönüşeceğiz. Oynanış olarak hiç de fena durmayan oyunda baş karakterimiz Sargon’un tasarımını beğenmediğimi ekleyeyim. 24 Ocak 2024’te bizlerle olacak.

2) Mortal Kombat 1’den İlk Oynanış Videosu Geldi!

Gecenin en beklenen anlarından Mortal Kombat 1 için yayınlanan oynanış videosu hayal kırıklığına uğratmadı! Serinin öne çıkan özelliklerinden biri olan vahşet aynı şekilde duruyor ve bu harika! Ara ara hikayeden de ufak kesitler gördüğümüz video eminim bekleyen herkesi tatmin etmiştir. 19 eylülde fatality yapmaya başlayabileceksiniz.

3) Alan Wake 2’den Kesintisiz Oynanış Gördük!

İki hafta önceki Playstation Showcase etkinliğinde beni en çok etkileyen duyuru Alan Wake 2 olmuştu. Bu gecede de oyundan bir oynanış videosu göreceğimiz biliyorduk. Her ne kadar beklediğimden daha kısa sürse de yine de oyunun atmosferi ve ilerleyiş şekli hakkında biraz daha fikir sahibi olduk. Genel itibariyle Resident Evil oyunlarının remakelerini oldukça andıran bir atmosfere sahip oyunda iki karakter arasında istediğimiz gibi geçiş yapabileceğiz. Hatta istersek tüm oyunu sadece bir tanesiyle oynayabileceğiz. Zam yemeden alabilen azınlıktaysanız bu video sizi daha da mutlu etmiştir galiba, çünkü beni etti! 17 ekimde deliliğin dağlarına dönüyoruz.

4) Sonic Superstars ile Seri 2D’ye Geri Dönüyor!

Her ne kadar geçtiğimiz yıl çıkan Sonic Frontiers serinin son yıllarda belki de en çok beğenilen oyunu olsa da Sega tekrar 2D başka bir Sonic oyunuyla dönüyor. Sonic, Knuckles, Tails ve Amy karakterleriyle dört kişi de oynayabileceğiniz Sonic Superstars hem eski oyunlara göre daha çeşitli platform bölümleri bulunduracak hem de görsellik açısından da güzel bir gelişme var. Bu sonbaharda gelmesi planlanan oyunun en can sıkan tarafı ise AAA denilen oyunlar skalasında ücretlendirmeye sahip olması. Sega’nın bu tür açgözlülükleri yeni değil malumunuz.

5) Lies of P Soulslike Sevenler İçin Birebir!

Pinokyo masalının alternatif bir yorumu olacak olan Lies of P duyurulduğu ilk videodan beridir oldukça ilgi çekiyor türün sevenleri tarafından. Karşımıza bir başka videoyla çıkan oyun normalde ağustos ayında gelecekti ama 19 eylüle ertelendi. Mortal Kombat 1 ile aynı gün çıkmasının çok da mantıklı olmadığını düşünsem de en azından Gamepass servisine ilk günden gelecek olması yine belli bir popülerliğe ulaşmasına vesile olacaktır. Ayrıca oyunu denemek için sabırsızlanıyorsanız da demosu ulaşılabilir durumda.

1 2
Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.